شهرداری خالق طراوت شهری است | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

شهرداری خالق طراوت شهری است

انتشار: یکشنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۱۷:۲۰ |
کد خبر: 24833 |
بازدید: 13 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: قدرتی ، عضو شورای اسلامی باقرشهر و رئیس کمیسیون فضای سبز این شورا ، شهرداری هر شهر را خالق طراوت آن شهر دانست و گفت :عرصه های فضای سبز هر شهر ، اولین پهنه جغرافیایی در تامین طراوت و سر سبزی شهرهاست که سهم بسزایی در تامین سلامت بصری و زیبا شناختی دارد.

به گزارش خبرنگار ما – قدرتی ، عضو شورای اسلامی باقرشهر و رئیس کمیسیون فضای سبز  این شورا ، شهرداری هر شهر را خالق طراوت آن شهر دانست و گفت :عرصه های فضای سبز هر شهر ، اولین پهنه جغرافیایی در تامین طراوت  و سر سبزی شهرهاست که سهم بسزایی در تامین سلامت بصری و زیبا شناختی دارد. وجود گونه های سازگار با اقلیم شهرها در محلات و تعریف بوستانهای محلی ، محیط شهر را تلطیف می کند بدیهی است تلفیق این عرصه های فضای سبز با عرصه های چون جاده تندرستی ،  وسایل بازی کودکان ، ایستگا ههای مطالعه و مواردی از این قبیل ضمن بالا بردن کارکرد این فضاها ، بر تعلق خاطر شهروندان بر این اماکن می افزاید و این تعلق خاطر از نظر شهرسازان  و جامعه شناسان منجر به بالا رفتن سطح مشارکت شهروندان می گردد.

قدرتی در ادامه با تقدیر از عملکرد شایسته شهرداری در فضای سبز از شهروندان خواست  تا با مراقبت از عرصه های فضای سبز در ایجاد و توسعه این عرصه ها مشارکت کنند.

رسول وصالی نیا ، مسئول فضای سبز شهرداری باقرشهر از گلکاری سه راهی خیر آباد تا کلانتری را خبر داد و گفت : در این عرصه هیچ فضای خالی وجود ندارد و تمام فضاها گلکاری و چمن کاری شده است . همچنین با تاکید شهردار و شورای اسلامی طرح ویژه ای را در کنترل هانترهای آبیاری و عرصه های آبیاری  دانسته ایم تا با توجه به آن توانستیم تا ۲۰% در بحث آبیاری صرفه جویی کنیم .

وی همچنین به درختکاری حاشیه لاین غربی بلوار شهید رجایی اشاره کرد و افزود : با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز تمام سطح شهر به تناسب فصل و نیاز شهر ، گلکاری شده است.

از دیگر اقدامات صورت گرفته در فضای سبز میتوان به موارد زیر نام برد

بهسازی و مناسب سازی عرصه ای ورودی خیابان ۳۰ متری – ۲۴ متری و ۲۰ متری و طراحی و اجرای آبنما

پایه چراغ های تزئینی در بلوار غدیر و ورودی خیابان های اصلی

بوستان امیر کبیر و عطر گل لاله

اجرای عملیات تهیه شناسنامه الکترونیک(هوشمند) برای تمامی درختان سطح شهر

انجام طرح مطالعاتی و نیز طراحی جهت احداث بوستان بزرگ در اراضی حاشیه جاده قمصر

انجام طرح مطالعاتی برای تبدیل مرکز پرورش گل و گیاه به یک بوستان با تمامی امکانات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>