کارگاه آموزشی "پدافند غیرعامل در امنیت غذایی" در پیشوا برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

کارگاه آموزشی “پدافند غیرعامل در امنیت غذایی” در پیشوا برگزار شد

انتشار: شنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۲:۰۴ |
کد خبر: 24376 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در امنیت غذایی با حضور فرماندار، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و جمعی از کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی در پیشوا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – این کارگاه آموزشی با حضور حسین عباسی فرماندار پیشوا، سیروس جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، رضا عرب محمدحسینی رئیس جهاد کشاورزی، تعدادی از روسای ادارات و جمعی از کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی منطقه و با تدریس علیزاده از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی همراه بود.

ضرورت آموزش پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی

فرماندار شهرستان پیشوا در این جلسه گفت: آموزش یکی از نکات بسیار مهم و حائز اهمیت در حوزه پدافند غیرعامل است که اگر تداوم و استمرار داشته باشد به طور حتم کارساز و اثرگذار خواهد بود و این آموزش ها باید آنقدر تکرار شوند تا پدافند غیرعامل به یک فرهنگ تبدیل شود.

عباسی اظهار کرد: شرایط جمهوری اسلامی، شرایط حساس و ویژه ای است و دشمنان آن در طول عمرچهل ساله انقلاب هیچ گاه دست از کارشکنی ها و توطئه های خود برنداشته اند و همین امر اهمیت پدافند غیرعامل را ضرورت بیشتری بخشیده تا پیشگیری های لازم را انجام داده و خطرات و آسیب ها را به حداقل برسانیم.

فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در امنیت غذایی گفت: در پیشوا ظرفیت های بالقوه ای در بخش کشاورزی و زراعی وجود دارد؛ بخش کشاورزی از حوزه های بسیار حساس به شمار می آید که به طور مستقیم با امنیت غذایی توده مردم سر و کار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی اظهار کرد: با ارائه آموزش های پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی می توان ضمن افزایش میزان تولیدات، آستانه آسیب پذیری بخش کشاورزی را نیز ارتقا داده و میزان خسارات احتمالی را به حداقل رساند.

فرماندار  شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: کشاورزان و دست اندرکاران بخش غذایی باید ضمن اهمیت دادن به کارگاه های آموزشی، مشارکت فعال در این جلسات داشته باشند و به منظور تشویق دیگران برای حضور در این کارگاه ها، اطلاع رسانی های لازم را انجام دهند و این موضوع باعث می شود تا متولیان امر در آینده برنامه های بزرگ تر و مفیدتری را پیش بینی کرده و تدارک ببینند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>