قبل از احداث مکان‌های عمومی مطالعه و تحقیق‌ باید شود | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

قبل از احداث مکان‌های عمومی مطالعه و تحقیق‌ باید شود

انتشار: سه شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۰:۵۰ |
کد خبر: 24323 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: سرپرست فرمانداری قرچک گفت:اگر قبل از احداث مکان‌های عمومی برنامه‌ریزی شود، اگر مطالعه و تحقیق‌شده باشد به لحاظ مکانی و ساختاری قطعاً در مواقع حوادث پدافند غیرعامل می‌تواند وظیفه‌ی خود را انجام دهد.

به گزارش خبرنگار ما –  بهمن خطیبی امروز در همایش پدافند غیرعامل که در دبیرستان دخترانه کمال برگزار شد، اظهار داشت: پدافند غیرعامل یکی از بحث‌های جدی است که در حال حاضر دنیا به‌خصوص کشورهای درحال‌توسعه که قبلاً از این مورد بسیار مهم و حیاتی غافل بودند به این سمت‌وسو حرکت می‌کند.

وی گفت: روز ۱۳ آبان روز دانش‌آموز تسخیر لانه جاسوسی و همچنین روز مبارزه با استکبار جهانی بود، دانش آموزان حضور پرشوری در سراسر کشور، استان و به‌خصوص شهرستان قرچک داشتند و باعث شدند که یک برنامه‌ی خوبی را به‌خصوص در تقابل با استکبار جهانی که یکی از اهداف اصلی انقلاب ما بود، به نمایش بگذاریم.

سرپرست فرمانداری قرچک افزود: ۴۰ سال که از انقلاب ما سپری می‌شود، برنامه‌ها روزبه‌روز تقویت و هرروز قوی‌تر از قبل می‌شود، جوانان و دانش آموزان و مردم در مقابل این سیاست‌های استکبارستیزان و سیاست‌های دیکتاتور قرار دارند.

خطیبی اظهار کرد: امروز با توجه به اینکه بحث پدافند غیرعامل است، یکی از اداراتی که در وزارت کشور و واحدهای زیرمجموعه فرمانداری شکل‌گرفته است پدافند غیرعامل است.

وی بیان داشت: همان‌طور که ما در احداث یک مکان عمومی یک جایگاهی مثل مدرسه قطعاً اعتباری که در این مکان هزینه می‌کنیم آسیب‌هایی را به وجود می‌آورد و نگهداری از این مکان‌ها هزینه‌های چندین برابری را در بر خواهد داشت.

سرپرست فرمانداری قرچک تصریح کرد: اگر قبل از احداث مکان‌های عمومی برنامه‌ریزی شود، اگر مطالعه و تحقیق‌شده باشد به لحاظ مکانی و ساختاری قطعاً در مواقع حوادث پدافند غیرعامل می‌تواند وظیفه‌ی خود را انجام دهد.

وی بابیان اینکه پدافند غیرعامل یکی از ضروریات در هر کشور است، اذعان داشت: کشورها هم به لحاظ موقعیت استراتژیکی که دارند پدافند غیرعامل را برای خود تعریف کردند، کشوری مثل ایران که در یک منطقه سوق‌الجیشی قرارگرفته است و کشورهای همسایه که به‌عنوان پیشرو در پدافند غیرعامل هستند، باید توجه داشته باشد.

این مسؤول گفت: اگر برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه نکنیم با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد به همین خاطر دولت یکی از برنامه‌های ویژه‌ای که برای مدیران و همه‌ی کسانی که مسئولیتی به عهده‌دارند بحث پدافند غیرعامل قرار داده است.

وی تأکید کرد: دولت خیلی جدی بحث پدافند غیرعامل را پیگیری می‌کند و همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی تأکیدات بسیار و برنامه‌ریزی‌های دقیقی را در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد و بخشی از آن‌هم فرهنگ‌سازی است که ما باید سعی کنیم از بدو شکل‌گیری آموزش‌ها که در مدرسه و دانشگاه‌ها و در محیط‌های بعدی پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک پدیده جدیدی که همه‌ی کشورها و مناطق جدی می‌گیرند پیشگیری‌های لازم را داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری قرچک خاطرنشان کرد: هرچقدر گستره‌ی تهدیدات در جامعه بیشتر شود، گستره‌ی پدافند غیرعامل هم به همان میزان باید بسط داده شود کشوری که در مقابل تهدیدات موفق است که تاب‌آوری و مقاومت خود را در مقابل تهدیدات بیشتر کند.

خطیبی در پایان گفت: اگر کشوری بتواند ساختاری حرکت کند به‌عنوان یک کشور پیشرو در حوزه‌های امنیتی و در حوزه‌های توسعه‌ای قدم بردارد و می‌تواند کشور قدرتمندی در منطقه خود باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>