رزمایش مدیریت بحران و مانور پدافند غیرعامل در مدرسه نمونه دولتی شهید ثانی گرمسار | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

رزمایش مدیریت بحران و مانور پدافند غیرعامل در مدرسه نمونه دولتی شهید ثانی گرمسار

انتشار: یکشنبه, ۱۳ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۱:۵۴ |
کد خبر: 24278 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


گر

گرمسار – ابتکارورامین: رزمایش مدیریت بحران و مانور پدافند غیرعامل در مدرسه نمونه دولتی شهید ثانی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – از گرمسار، این مانور که با آتش‌سوزی فرضی در مدرسه رخ داد،‌ نیروهای آتش‌نشانی و امداد و نجات به‌موقع در مدرسه حاضر و اقدام به خدمات‌رسانی کردند.

محمد تقی بابکی بیان داشت: مانور پدافند غیرعامل با هدف آشنایی دانش‌آموزان و والدین آنها با مسئله پدافند غیرعامل و برنامه‌ریزی و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های امدادی و خدماتی برگزار شد.

وی بیان کرد: این مانور با پخش آژیر آتش‌سوزی آغاز شد و با وقوع آتش‌سوزی پی در پی و ایجاد آتش، نیروهای آتش‌نشانی و هلال‌احمر به اطفای حریق، امداد و کمک‌های اولیه، حمل مصدومان فرضی و انتقال آنان به مراکز درمانی پرداختند.

 گر۱

فرمانده حوزه مقاومت حضرت روح الله(ره)بسیج دانش آموزی شهرستان گرمسار:هدف از اجرای این مانور را ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و والدین در زمینه مقابله با حوادث و خطرات احتمالی عنوان کرد و افزود: دانش‌آموزان و والدین آنها در این مانورها به صورت عملی با راه‌های چگونگی مقابله با خطرات آشنا شده و می‌توانند توانایی‌های خود را ارائه و میزان آسیب‌پذیری را کاهش دهند.

بابکی در پایان گفت: در راستای پدافند غیرعامل تمام دستگاه‌های اجرایی باید بتوانند در مواقع ضروری و نیاز سریعاً وارد عمل شده و از بحران جلوگیری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>