جاماندگان اربعین مسیر قرچک تا شهرری را پیاده طی کردند | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

جاماندگان اربعین مسیر قرچک تا شهرری را پیاده طی کردند

انتشار: سه شنبه, ۸ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۲۴:۰۸ |
کد خبر: 24187 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: همزمان با اربعین حسینی، هزاران نفر از مردم قرچک که از حضور در کربلای معلی جامانده اند با پای پیاده به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حرکت کردند تا این مراسم معنوی را در این مکان مقدس به جای آورند.

به گزارش خبرنگار ما – عزاداران حسینی از ساعات اولیه امروز سه شنبه با اجتماع در مقابل مسجد جامع قرچک با پای پیاده مسیر ۲۵ کیلومتری قرچک تا شهر ری را طی کردند تا در حرم مطهر سید الکریم خود را در فضای معنوی کربلا حس کرده و به عزاداری بپردازند.

در طول مسیر بسیاری از خیرین نیک اندیش و خداجوی با برپایی موکب و ایستگاه های صلواتی از عزاداران پذیرایی کردند.

عوامل انتظامی، پلیس راهور و بسیج شهرستان قرچک در طول مسیر امنیت عزاداران را تامین می کنند و عوامل اورژانس نیز با استقرار در طول مسیر به زائران خدمات درمانی ارائه می دهند.

مردم بخش قلعه نو و فیروزآباد شهرستان ری نیز در طول این مسیر به عزاداران حسینی پیوستند تا آنان نیز با حضور در مرقد سیدالکریم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در آئین عزاداری اربعین حسینی شرکت کنند.

همچنین اتوبوس های شرکت اتوبوسرانی شهرداری قرچک با استقرار در ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) آماده خدمات دهی عزاداران به سمت قرچک هستند.

اربعین حسینی چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(ع) است که در آن اسیران واقعه عاشورای و خاندان عصمت و طهارت روز ۲۰ صفر سال ۶۱ هجری قمری در مسیر بازگشت از شام، برای زیارت مدفن امام حسین(ع) به کربلا آمده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>