۲۲۰ نیروی امدادی به زائران اربعین تهران خدمات می دهد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

۲۲۰ نیروی امدادی به زائران اربعین تهران خدمات می دهد

انتشار: پنج شنبه, ۳ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۲۰:۳۷ |
کد خبر: 24094 |
بازدید: 30 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ری گفت: ۲۲۰ نیروی امدادی در مسیر راهپیمایی پیاده روی اربعین از تهران به حرم عبدالعظیم(ع) مستقر هستندد و به زائران خدمات می دهند.

به گزارش خبرنگار ما – احمد احمدی اظهار داشت: ۱۵۳ نیروی پیاده امدادی در محدوده حرم عبدالعظیم (ع)، ۵۰ نیرو در خیابان های فدائیان، ۱۷ شهریور، خراسان، شوش و میدان بسیج مستقر می شوند و به زائران خدمات امدادی می دهند.

وی عنوان کرد: علاوه بر این ۶ دستگاه آمبولانس از شهرری، ۱۰ دستگاه از تهران، یک عدد موتور آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در ضلع شرقی حرم عبدالعظیم(ع) مستقر هستند.

احمدی افزود: با توجه به اینکه حجم عظیمی از جمعیت زائران پیاده روی اربعین حسینی وارد حرم عبدالعظیم (ع) می شوند، بیشترین تمرکز هلال احمر بر روی این قسمت خواهد بود و ستاد فرماندهی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ضلع جنوبی آستان استقرار می یابد.

وی ادامه داد:به گزارش ایرنا، کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) استان تهران با عنوان جاماندگان کربلای حسینی امسال برای ششمین سال پیاپی با پای پیاده عازم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خواهند شد.

سال گذشته بیش از یک میلیون نفر در راهپیمایی جاماندگان اربعین در پایتخت شرکت کردند، که پیش بینی می شود امسال ۶ میلیون نفر در این مراسم معنوی شرکت کنند.

آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) و در کنار آن بارگاه شریف حضرات حمزه(ع) و طاهر(ع) در شهرری از قرن سوم تاکنون به عنوان یکی از مشهورترین اماکن زیارتی و سیاحتی ایران مورد توجه و عنایت دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده است.

حضرت عبدالعظیم(ع) از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی(ع) است و در مدت ۷۹ سال عمر با برکت خود با دوران امامت چهار امام معصوم یعنی امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع)، امام محمدتقی(ع) و امام علی النقی(ع) مقارن بوده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>