لزوم نظارت جهاد کشاورزی بر عرضه کالای تنظیم بازار قرچک | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷

لزوم نظارت جهاد کشاورزی بر عرضه کالای تنظیم بازار قرچک

انتشار: شنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۱:۴۷ |
کد خبر: 23860 |
بازدید: 11 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: سرپرست فرمانداری شهرستان قرچک بر لزوم نظارت جهاد کشاورزی بر عرضه کالای تنظیم بازار در سطح شهرستان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما – بهمن خطیبی در جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان قرچک با تسلیت فرارسیدن ماه صفر اظهار داشت: با افزایش نرخ ارز و نوسان ایجادشده، متعاقب آن نیز اجناس و کالاهای ضروری موردنیاز مردم دچار افزایش قیمت شده است که مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: باید با نظارت، تلاش و کار شبانه‌روزی توسط تمامی اعضاء جلسه نسبت به کنترل و کاهش قیمت‌ها بیش‌ازپیش اقدام و در جهت کاهش قیمت‌ها و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده تصمیمات و اقدامات لازم صورت گیرد.

لزوم نظارت جهاد کشاورزی بر عرضه کالای تنظیم بازار

سرپرست فرمانداری قرچک خاطرنشان کرد: به‌منظور نظارت بر بازار و جلوگیری از گران‌فروشی، ضرورت دارد که بازرسی‌های دستگاه‌های نظارتی با شدت و جدیت بیشتری دنبال شود و که انتظار می‌رود دستگاه‌های مسئول پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.

خطیبی وظیفه دیگر نهادهای نظارتی را مقابله با احتکار برشمرد و مقابله با آن را از رویکردهای اصلی و حائز اهمیت کارگروه ستاد تنظیم بازار شهرستان دانست.

وی تأکید کرد: به جهت هماهنگی و تعاملات هرچه بیشتر و تسریع در امور، اداره تعزیرات حکومتی وادارات عضو کارگروه نمایندگان خود را به‌صورت مرتب درگشت‌های مشترک اعزام نمایند و درگشت‌های مشترک شناسایی محل‌های احتکار کالا را نیز مدنظر و موردتوجه قرار دهند.

رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان قرچک بیان داشت: اداره جهاد کشاورزی شهرستان توزیع هرگونه گوشت قرمز و گوشت مرغ (کالای تنظیم بازار) را با هماهنگی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت در نقاط مختلف شهر به‌صورت عادلانه توزیع نماید.

لزوم انجام گشت مشترک و جمع‌آوری پرندگان زنده غیرمجاز

خطیبی خاطرنشان کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی شهرستان لیست افراد متخلف صنفی، محتکرین و … را به اداره امور مالیاتی شهرستان نیز اعلام نمایند تا درزمینهٔ اخذ مالیات متعلقه مدنظر قرار دهند و اداره صنعت، معدن و تجارت لیست تمامی انبارهای موجود در شهرستان را به فرمانداری ارسال نماید.

سرپرست فرمانداری قرچک تأکید کرد: با توجه به اعلام دادستان عمومی و انقلاب شهرستان در خصوص جمع‌آوری مراکز غیرمجاز طیور و دست‌فروش‌های دوره‌گرد و در راستای جلوگیری و پیشگیری از شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان، شهرداری قرچک نسبت به تأمین خودروی مناسب برای انجام گشت مشترک و جمع‌آوری پرندگان زنده غیرمجاز اقدام نماید.

وی افزود: اداره جهاد کشاورزی شهرستان نسبت به ارائه آمار و قیمت نهادهای کشاورزی شامل بذر، کود و سموم و مقدار سهمیه توزیع‌شده بین کشاورزان را به فرمانداری اعلام نماید.

همکاری مستمر دستگاه قضا با ستاد تنظیم بازار

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضائیان ریاست دادگستری شهرستان قرچک مطالبی در خصوص آمادگی دستگاه قضایی شهرستان برای همکاری و هماهنگی قضایی در راستای کمک به برخی از اعضاء کارگروه ستاد تنظیم بازار در راستای انجام وظایف قانونی آنان بیان کرد.

در خاتمه اعضاء جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته خود را ارائه نکرده و به بیان نقطه نظرات کارشناسی درزمینهٔ دستور کار جلسه پرداختند.

گفتنی است جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان قرچک به ریاست بهمن خطیبی سرپرست فرمانداری و با حضور اله بخش حبیبی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضائیان ریاست دادگستری، مجید قیصرپناه کارشناس برنامه ریزی فرمانداری و دیگر اعضا این ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>