ولایت فقیه در راس کشور ما قرار دارد | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

ولایت فقیه در راس کشور ما قرار دارد

انتشار: دوشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۲۲:۳۶ |
کد خبر: 23779 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: سرپرست فرمانداری قرچک افزود : در کشور ما هم که در راس آن ولایت فقیه قرار دارد و این فرهنگ تشیع از ۱۸۰۰سال پیش این حرکت را در جامعه ما دمیده است

به گزارش خبرنگار ما – نشست مشاورین ایثارگران دستگاه های اجرایی شهرستان قرچک که با حضور  یاوند عباسی مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران برگزار شد.

بهمن خطیبی  سرپرست فرمانداری قرچک در این نشست اظهار داشت: باتوجه به اینکه هفته دفاع مقدس را پشت سرگذاشته ایم هفته ای که برنامه های بسیار خوبی را در حهت یادآوری حماسه ها و رشادتهای ایثارگران و جانبازان درسطح کشور و در سطح استان تهران و همچنین شهرستانها برگزارکردیم.

وی گفت: در هفته ی  بزرگداشت نیروی انتطامی قرار داریم که باز هم برنامه های خوبی را در حهت تجلیل از عزیزانمان در نیروی  انتظامی  سطح استان و شهرستان برگزار شد و ادامه دارد که در بسط و گسترش نظم و امنیت در سطح کشور تاثیر گذار بوده است و نقطه امیدی است برای اینکه ارتباط مردم و مسئولین را در حوزه امنیت و آرامش پررنگ تر کنیم.

خطیبی بیان کرد: باتوجه به اینکه  این جلسه بیشتر نشست و هم اندیشی است و از برنامه های دکتر عباسی میخواهیم استفاده کنیم که کل استانها را برنامه ریزی کرده اند و حدودا ۵ سال است که مشاور امور ایثارگران حضور دارند و تحقیقات خوبی در حوزه ایثارگران حتی در کشورهای خارجی و خاورمیانه و بعضا اروپایی داشته اند و قوانین و دستور العمل هایی که در رابطه با  خدمات رسانی به ایثارگران بوده را بررسی کرده اند و در داخل کشور هم در رابطه با بحث دستورالعمل های ایثارگران و جانبازان و خانواده های شهدا هست برنامه ریزی خوبی داشته اند و کتابهای در این مورد تدوین کرده اند که یکی از این کتابها را امروز تحت عنوان قانون کلیدی ایثارگران و ده آیین نامه قانون جامع که به چاپ پنجم رسیده است میباشد.

وی تاکید کرد: بنده شاهد بودم که بسیاری از مشکلات و فراز و نشیب هایی که در خدمات رسانی به جانبازان مخصوصا در سیستم اداری که روبرو میشوند به ایشان مراجعه میکنند و این برنامه ریزی و حمایت را دریغ نمیکنند.

سرپرست فرمانداری قرچک تصریح کرد: ما باید مشاور ایثارگران داشته باشیم زمانیکه این عزیزان مراجعه میکنند به ادارات حداقل بخشی از مسائل و مشکلاتی که این عزیزان را درگیر میکند تحت کنترل و پیگیری داشته باشند.

وی گفت: با توجه به اینکه ما در سطح شهرستان قرچک که یکی از شهرستانهایی بوده است که در دوران دفاع مقدس و حتی در عرصه مبارزه و  شهدای مدافع حرم بسیار فعال بوده است و نسبت به جمعیتی که دارد بیشترین شهدا و ایثارگران را تقدیم نهال انقلاب اسلامی و جنگ کرده است که لازمه  در اینجا این جایگاهها و حرکاتی که از سال ۵۷ در این شهرستان شروع شده است را ارج نهیم.

خطیبی افزود: این منطقه دیار ۱۵ خرداد است، این شهرستان با تقدیم ۳۷۰ شهید و ۷۵۰ جانباز و ۲۱ شهید مدافع حرم و ۱۱جانباز بیش از ۷۰درصد و ۱۰ سردار شهید یکی از شهرستانهای پیشرو در امر شهادت و ایثارگری است و به نظر من تحقیقات جامعی که در رابطه با نحوه پیروزی رزمندگان ما در ۸سال دفاع مقدس شد،این بود که یکی از عوامل پیروزی ما در جنگ، فرهنگ شهادت و ایثارگری است.

وی تصریح کرد: در کشور ما هم که در راس آن ولایت فقیه قرار دارد و این فرهنگ تشیع از ۱۸۰۰سال پیش این حرکت را در جامعه ما دمیده است و اگر ما بتوانیم این انسجام را حفظ کنیم از همه ی بحران هایی که پیش رو داریم و ایجاد می کنند میتوانیم مقاومت و ایستادگی کنیم و یک نقطه ی عطفی حضرت امام در دنیا ایجاد کرد که مورد توجه همه ی تحلیل گران نظامی و اقتصادی و اجتماعی است ،باشروع قرن بیستم این حرکت را حضرت امام در کره زمین و در جهان آن روز ایجاد کردند خیلی از معادلات نظامی را بهم ریختند.

سرپرست فرمانداری قرچک در پایان بیان کرد: یکی از عوامل استمرار و پایداری جامعه و نظام همین فرهنگ  شهادت و ایثارگری و از خود گذشتگی است که باید آن را پاس بداریم،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>