تقویت تولید و اشتغال روستاهای دماوند مورد توجه مسئولان قرار گیرد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷

تقویت تولید و اشتغال روستاهای دماوند مورد توجه مسئولان قرار گیرد

انتشار: جمعه, ۱۳ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۲:۵۳ |
کد خبر: 23709 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


دماوند ۱

دماوند – ابتکارورامین: امام جمعه دماوند با بیان اینکه تقویت تولید و اشتغال در روستاهای دماوند مورد توجه مسئولان قرار گیرد، گفت: نیروی انتظامی حضور سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر را در دماوند ناامن کند.

به گزارش خبرنگار ما – حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه شهر دماوند با اشاره به حضور بسیجیان پرشور بسیجیان در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی در ورزشگاه آزادی اظهار کرد:: بار دیگر این عزیزان اقتدار و عظمت رهپویان راه ولایت را به رخ دشمنان اسلام کشیدند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با این عزیزان تأکید کرد اقتدار و عظمت بسیج برای جوانان شور آفرین، برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان ترس‌آور است.

امام جمعه دماوند در ادامه گفت: بسیجیان با حضور خود در تمامی صحنه‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم و کمک دولت در رفع مشکلات جامعه وحدت و انسجام خوبی دارند.

فتاح دماوندی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی بیان کرد: این روز را به همه تلاشگران عرصه نظم و امنیت تبریک عرض می‌کنیم.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر امنیت به خوبی حاکم باشد، پیشرفت‌های خوبی در زمینه دانش، عدالت و سرافرازی دنیا و آخرت در جامعه میسر می‌شود.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: امنیت که نباشد دستاوردهای بشری دست نیافتنی می‌شود و نیروی انتظامی در جامعه امروزی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد.

فتاح دماوندی گفت: وقتی امروزه در کشور مردم پلیس را می‌بینند، باید احساس آرامش کنند و وقتی اخلالگران نظم و امنیت با پلیس مواجه می‌شوند، باید بترسند و فرار کنند.

وی با اشاره به اینکه همه ما باید به نیروی انتظامی کمک کنیم و امنیت با کمک مردمی پایدار می‌ماند، تأکید کرد: مردم شهرستان دماوند از نیروی انتظامی توقع دارند که حضور سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر ناامن کنند و اجرای طرح‌های ضربتی اقدام به غافلگیری آنها بکنند.

امام جمعه دماوند با اشاره به گرامیداشت روز روستا و عشایر گفت: جامعه روستایی سرشار از مهر و صفا زیبایی سادگی و کار و تلاش است.

فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: تولید و اشتغال در روستاها اگر تقویت کرده و از کشاورزان بیشتر حمایت کنیم، بسیاری از گره‌های اقتصادی کشور یکی پس از دیگری باز می‌شود.

وی افزود: باید اقداماتی داشته باشیم که مهاجرت به‌سوی روستاها آغاز شود و لازمه این امر تقویت امکانات روستاهاست.

به گفته امام جمعه دماوند در سخنان خود بسیاری از روستائیان از امکانات مختلفی همچون آموزشی، بهداشت و درمان، ورزشی محروم هستند.

فتاح دماوندی اضافه کرد: رونق اقتصادی و تقویت بنیان فرهنگی و اجتماعی روستاها باعث بازگشت بسیاری از روستائیان به مکان زندگی اولیه خود می‌شود.

وی ادامه داد: از مسئولان شهرستان دماوند خواستاریم به روستاها اهمیت بیشتری بدهند و نباید آنها را فراموش سپرد؛ روستاها رگ حیات هر کشوری است که تولید و اشتغال در آن جاری می‌شود.

امام جمعه دماوند با اشاره به گرامیداشت روز دامپزشکی تصریح کرد: حدود ۴۹ درصد از بیمارهای موجود در جهان بین انسان و دام مشترک است که با برنامه‌ریزی مدرن برای معدوم کردن دام‌های بیمار و کنترل مرزهای جغرافیایی می‌توان تا حد زیادی از شیوع بیماری‌ها جلوگیری کرد.

فتاح دماوندی ادامه داد: سازمان دامپزشکی وظیفه دارد بیماری‌های دامی مختلف را شناسایی کند و بهداشت دام را از طریق پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها به همراه همکاری وزارت بهداشت اجرایی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>