معدوم‌سازی ۵۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد غیرقابل‌مصرف در گرمسار | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷

معدوم‌سازی ۵۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد غیرقابل‌مصرف در گرمسار

انتشار: دوشنبه, ۹ مهر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۳:۱۸ |
کد خبر: 23636 |
بازدید: 23 views |
بدون دیدگاه


گر

گرمسار – ابتکارورامین: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گرمسار از ضبط و معدوم‌سازی ۵۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد غیرقابل‌مصرف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – سعید دهقانی اظهار کرد: طی بازدید و پایش‌های دوره‌ای بازرسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی (فرآورده‌های خام دامی) اداره دامپزشکی شهرستان گرمسار از کارخانجات قطعه‌بندی و بسته‌بندی گوشت مرغ در این شهرستان، نسبت به نمونه‌گیری از یک محموله گوشت مرغ منجمد اقدام شد.

وی ادامه داد: پس از مشخص شدن نتیجه آزمایشات و غیرقابل‌مصرف بودن محموله به دلیل بار میکروبی بالا و پس از طی مراحل قانونی و اداری، بیش از ۵۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ غیرقابل‌مصرف انسانی به‌صورت ایمن و بهداشتی معدوم و از چرخه مصرف حذف شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گرمسار تصریح کرد: دامپزشکی با سلامت دام و فرآورده‌های خام دامی و به‌تبع آن با سلامت غذای مردم و جامعه ارتباط کاملاً مستقیم دارد؛ بنابراین هرگونه خدشه به سلامت فرآورده‌های خام دامی که به مصرف عام می‌رسد، عبور از خط قرمز دامپزشکی است.

دهقانی خطرنشان کرد: به همین منظور با تمهیدات علمی و قانونی با این موارد مقابله خواهیم کرد تا سلامت غذایی مردم با منشأ دامی را در حد توان و ظرفیت‌های خود تضمین کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>