آئین نمادین کاروان کربلا در ورامین برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

آئین نمادین کاروان کربلا در ورامین برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۷:۵۱ |
کد خبر: 23187 |
بازدید: 63 views |
بدون دیدگاه


ور۱

ورامین – ابتکارورامین: همزمان با دومین روز از ماه محرم ، آئین نمادین ورود کاروان کربلا در ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – در این مراسم نمادین که با حضور عاشقان خاندان عصمت و طهارت برگزار شد، کاروانی متشکل از هنرمندان ورامین که تداعی کننده کاروان کربلا بود، از مقابل ناحیه مقاومت بسیج حرکت خود را آغاز کردند تا گوشه ای از مصائب خاندان عصمت و طهارت در واقعه عاشورا را به نمایش بگذارند.

این کاروان نمادین متشکل از ده ها رأس اسب ، ده ها نفر شتر و صدها هنرمندی بود که با عبور از میان جمعیت انبوه عزادار ورامین ، مسیر این شهرستان تا پیشوا را سپری کردند تا گوشه ای از تاریخ اسلام که در آن کاروان امام حسین(ع) وارد کربلا شدند ، به نمایش گذاشته شود.

عزاداران حسینی در طول مسیر و با حضور این کاروان به سینه زنی و عزاداری پرداخته و از این کاروان نمادین استقبال کردند.

کاروان نمادین دشت کربلا پس از طی نمودن مسیر ۱۰ کیلومتری ورامین تا پیشوا، در محل صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) استقرار یافته و به یاد مصائب اهل بیت عصمت و طهارت به عزاداری پرداختند.

بنابرنقل مشهور در دومین روز از محرم سال ۹۱ هجری ، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با اهل بیت و اصحابشان وارد کربلای معلی شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>