ضرورت انجام گسترده اقدامات و برنامه های پیشگیرانه در حوزه طلاق | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷

ضرورت انجام گسترده اقدامات و برنامه های پیشگیرانه در حوزه طلاق

انتشار: چهارشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۶:۵۵ |
کد خبر: 23183 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: حاضرین در جلسه کمیته کاهش طلاق شهرستان پردیس بر ضرورت انجام اقدامات و برنامه های پیشگیرانه در حوزه طلاق تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ما – جلسه کمیته طلاق شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان و با هدف ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته توسط اداره بهزیستی برای کاهش طلاق و تبادل نظر پیرامون نقش ادارات مرتبط و راهکار های کاهش وقوع طلاق  در شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آطلاعات آماری از تعداد طلاق های ثبت شده شهرستان در شش ماه اول سال و بیشترین دلایل بروز این رویداد ارائه شد و فرماندار پردیس با تاکید بر لزوم افزایش مهارت های زندگی از دوران تحصیل گفت: اداره آموزش و پرورش باید برای دانش آموزان که در آینده می خواهند تشکیل زندگی داده و ازدواج کنند، کلاس های افزایش مهارت های زندگی برگزار کرده و با ایجاد زمینه دریافت مشاوره برای دانش آموزان و والدین، علاوه بر آماده کردن دانش آموزان برای پذیرش مسئولیت های زندگی، توانایی بهبود رابطه و مدیریت خشم را در میان آینده سازان ایران اسلامی افزایش دهند و از عمیق شدن اختلافات احتمالی میان اولیای دانش آموزان جلوگیری کند.

در ادامه ادارات آموزش و پرورش، بهزیستی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت، کمیته امداد امام خمینی(ره) و مراکز آموزش عالی مستقر در شهرستان به ارائه گزارش اقدامات خود پرداختند و برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی، اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی خانوادگی، ارائه مشاوره های پیش از ازدوج و مداخله در طلاق، ساماندهی مراکز مشاوره خصوصی، تقویت مراکز مددکاری و استفاده از همکاری ها و توانمندی های سازمان های مردم نهاد فعال در زمینه اجتماعی و فرهنگی برای انجام حمایت های مادی و معنوی از خانواده های در معرض بحران از جمله موارد مطرح شده بود.

در پایان و پس از طرح پیشنهادات و تبادل نظر اعضا، حاضرین بر ضرورت تداوم و تقویت اقدامات و برنامه های پیشگیرانه در حوزه طلاق تاکید کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>