حضور استاد اسماعیل امینی در عصر شعر عاشورایی شهرستان پاکدشت | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

حضور استاد اسماعیل امینی در عصر شعر عاشورایی شهرستان پاکدشت

انتشار: چهارشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۶:۴۱ |
کد خبر: 23182 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


پا

پاکدشت – ابتکارورامین: به همت اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت و در روز آغازین ماه عزای حسین علیه السلام ،سوگواره ی ادبی عاشورایی نی نوا عصر روز سه شنبه بیستم شهریور ماه جاری با حضور دکتر اسماعیل امینی نویسنده،شاعر و پژوهشگر معاصر و تعدادی از شاعران آیینی و ادب دوستان پاکدشتی در سالن اجتماعات اداره- ی فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – این سوگواره ی ادبی عاشورا با هدف پاسداشت نهضت حماسی ارزشی این رویداد بی بدیل و انسان ساز از زبان رسای شاعران برگزار شد .

گفتنی است اسماعیل امینی میهمان ویژه ی همایش، در خصوص اهمیت شعر آیینی و معرفی کتابهای ارزشمند معاصر و عصر های گذشته در این حوزه و ضرورت مطالعه ی بیشتر شاعران سخن گفت.

در ادامه خاطر نشان می شود  این مراسم با مداحی مداح اهل بیت کربلایی مرتضی علوی ،آغاز شد .سپس هشت نفر از شاعر ان آیینی شهرستان به قرائت سروده های عاشورایی خود پرداختند که این اشعار با نوای نی استاد محمد اسدی همراه شد.سپس با اجرای هنر شبیه خوانی توسط تعزیه خوانان انجمن تعزیه شهرستان لحظاتی خاطره انگیز برای میهمانان رقم خورد.

یادآور می شود در این مراسم که همزمان با روز سینما برگزار می شد  ضمن تقدیر از دکتر اسماعیل امینی،از مدیریت سینما فرهنگ ،علی سراج و کاظم شمسی خرد مدیر سینما فجر تجلیل شد.همچنین از رضای فراهانی به عنوان پیشکسوت شبیه خوانی تقدیر ولوح یادبودی به ایشان اهدا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>