استقرار سقاخانه بدون اخذ مجوز در ورامین ممنوع است | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

استقرار سقاخانه بدون اخذ مجوز در ورامین ممنوع است

انتشار: یکشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۱:۴۳ |
کد خبر: 23133 |
بازدید: 19 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ورامین گفت : استقرار سقاخانه در ایام ماه محرم بدون اخذ مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی ممنوع است.

به گزارش خبرنگار ما – عباسعلی سعیدیان در جلسه تأمین امنیت هیأت های عزاداری که با حضور رئیس پلیس راهور ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، نماینده از شهرداری در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: عزادارن سید و سالار شهیدان باید اعمال و رفتار خود را با تعالیم آسمانی که همان زنده نگاه داشتن شعائر اسلامی است هماهنگ کنند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر ۲۸۶ هیأت عزاداری مجوز دار در سطح شهرستان ورامین فعالیت می کنند اظهار داشت : هیأت های عزاداری محلی برای افزایش شعور حسینی به منظور زنده نگاه داشتن ارزش های قیام امام حسین (ع) است و اگر حاشیه وارد این هیأت شود ، از اصل وظیفه ای که بر عهده دارند دور می شوند.

سعیدیان تصریح کرد: یکی از اقدامات موثری که طی سال های اخیر از سوی مردم اجرا میشود ، برپایی ایستگاه های صلواتی است که با وجود اثر گذاری مناسبی که این اماکن در پذیرایی از عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) دارند ولی در صورت عدم توجه ، با آسیب هایی نیز مواجه می شوند که باید با برنامه ریزی مناسب از بروز آن جلوگیری کرد.

وی با تأکید بر لزوم اخذ مجوز برای استقرار سقاخانه در سطح شهرستان ورامین گفت : کسانی که تقاضای استقرار سقاخانه را دارند باید مجوز داشته باشند و اگر تا کنون نسبت به این امر اقدام نکرده اند به سازمان تبلیغات اسلامی مراجعه کنند.

وی گفت : در ارائه مجوز استقرار سقاخانه لازم است تا پلیس راهور به منظور رعایت مسائل ترافیکی و شهرداری به منظور رفع مزاحمت های شهری نظر دهند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین افزود : ایجاد راه بندان ، آلودگی صوتی ، آلودگی هوا ، جمع شدن افراد متفرقه ، استقاده از شمایل و تصاویر منسوب به ائمه ، تجمع جلو هیأت ها و ساعت کار نامشخص از آسیب هایی است که می تواند فعالیت سقاخانه ها را تحت الشعاع قرار دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>