هیات های عزاداری وارد حاشیه ها نشوند | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

هیات های عزاداری وارد حاشیه ها نشوند

انتشار: شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۰۹:۰۱ |
کد خبر: 23114 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ورامین گفت: هیأت های عزاداری محلی برای افزایش شعور حسینی به منظور زنده نگاه داشتن ارزش های قیام امام حسین (ع) است و اگر حاشیه وارد این هیأت ها شود از اصل وظیفه ای که برعهده دارند دور می شوند.

به گزارش خبرنگار ما – عباسعلی سعیدیان روز شنبه در جلسه تأمین امنیت هیأت های عزاداری ورامین با اشاره به اینکه ۲۸۶ هیأت عزاداری مجوزدار در سطح شهرستان فعالیت می کنند بر زنده نگاه داشتن شعائر اسلامی در جریان این عزاداری ها تاکید کرد.

وی اظهارداشت: یکی از اقدامات موثر سال های اخیر برپایی ایستگاه های صلواتی است که با وجود اثرگذاری مناسب این اماکن در پذیرایی از عزاداران سید و سالار شهیدان در صورت بی توجهی می تواند با آسیب هایی همراه باشد که باید با برنامه ریزی مناسب از بروز آنها جلوگیری کرد.

سعیدیان همچنین با تأکید بر لزوم اخذ مجوز برای استقرار سقاخانه در سطح شهرستان ورامین گفت: کسانی که تقاضای استقرار سقاخانه دارند و تاکنون اقدام نکرده اند به سازمان تبلیغات اسلامی مراجعه کنند.

وی گفت: در ارائه مجوز استقرار سقاخانه لازم است پلیس راهور به منظور رعایت مسائل ترافیکی و رفع مزاحمت های شهری نظر دهد.

معاون سیاسی- انتظامی فرمانداری ورامین افزود: راهبندان، آلودگی صوت و هوا، جمع شدن افراد متفرقه، استقاده از شمایل و تصاویر منسوب به ائمه، تجمع جلو هیأت ها و ساعت کار نامشخص از آسیب هایی است که می تواند فعالیت سقاخانه ها را تحت تاثیر قرار دهد و متولیان هیات ها باید مراقبت کنند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>