برگزاری همایش سالانه مداحان و شعرای آیینی دماوند | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

برگزاری همایش سالانه مداحان و شعرای آیینی دماوند

انتشار: شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۰۸:۱۷ |
کد خبر: 23111 |
بازدید: 20 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: مسئول کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان دماوند از شناسایی و ساماندهی ۲۱۰ مداح خبر داد و گفت: مداحان شهرستان دماوند نسبت به تهیه کارت مداحی خود از سازمان تبلیغات اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ما – حسنعلی نوحی در حاشیه همایش سالانه مداحان و شعرای آیینی شهرستان دماوند اظهار کرد: این همایش با محوریت تجلیل از شعرای آیینی و رویش‌های مداحی دهه نود و با هدف تحکیم ارتباط جامعه مداحان و ارتقای فعالیت‌های معرفتی آنان در آستانه ماه محرم برگزار شد.

وی افزود: در این همایش، مداحان شهرستان دماوند با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید، آمادگی بیشتر برای برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) را به دور از آسیب و انحراف آموزش خواهند یافت.

مسئول کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان دماوند ادامه داد: تاکنون ۲۱۰ نفر مداح خانم و آقا در شهرستان دماوند شناسایی و تشکیل پرونده برای آنها انجام شده است که نظارت و مجوز کانون مداحان و شعرای آیینی مشغول فعالیت هستند.

نوحی ضمن ابراز امیدواری از برگزاری این همایش‌ها و دوره‌های آموزشی مداحی، اهداف اصلی را کاهش آسیب در مجالس و آئین‌های عزاداری عنوان کرد.

وی عنوان کرد: همچنین از مداحان شهرستان دماوند خواستاریم نسبت به تهیه کارت مداحی خود از سازمان تبلیغات اقدام کنند تا دوره‌های آموزشی و همایش‌های فصلی سالانه بهره کافی را ببرند و ظرفیت‌ها و پتانسیل آنها در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری استفاده شود.

 دماوند۱

مسئول کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان دماوند در ادامه گفت: رویکردهای مختلفی را در کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان دماوند در پیش گرفتیم و به دنبال آسیب شناسی از خود مجمع ذاکرین هستیم.

نوحی خاطرنشان کرد: بکی از ضعف‌ها و مشکلات آسیب شناسی شده که با آن مواجهیم برخی کانون‌ها و هئیت‌های های راه‌اندازی شده سبک‌های جدید مداحی را در پیش می‌گیرند که آنها تقاضای همکاری بیشتر و تحت پوشش بودن کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان دماوند را داریم.

لازم به ذکر است در همایش سالانه مداحان و شعرای آیینی شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان از زحمات مداحان نمونه و پیشکسوت تقدیر و تشکر بعمل آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>