نمایشگاه توانمندی های هنری همسران شهدای ورامین افتتاح شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

نمایشگاه توانمندی های هنری همسران شهدای ورامین افتتاح شد

انتشار: چهارشنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۵۷:۴۱ |
کد خبر: 23057 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: نخستین نمایشگاه توانمندی های هنری و صنایع دستی همسران شهدای شهرستان ورامین در فرهنگسرای رازی و با حضور خانواده های شهدا افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما – در این نمایشگاه که روز چهارشنبه با حضور مسئولان در ورامین در فرهنگسرای رازی بازگشایی شد ، فعالیت های هنری ، دست ساخته ها و فعالیت های اقتصادی همسران شهدای شهرستان ورامین در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

مسئول امور بانوان فرمانداری شهرستان ورامین در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت : ایثار و از خودگذشتگی همسران رزمندگان در مدیریت خانه و خانواده باعث شد تا رزمندگان سرافراز ایران اسلامی بدون دغدغه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافته و از کیان انقلاب و ایران اسلامی حراست کنند.

شهره عرب شیرازی گفت : همسران شهدا چه درطول دوران هشت سال دفاع مقدس و چه پس از به شهادت رسیدن همسران خود تلاش خود را معطوف صیانت از آرمان های شهدا کرده و پرچم ایثار و از خودگذشتگی همسران خود را با پرورش و تربیت فرزندانی صالح برافراشته نگاه داشتند.

وی تصریح کرد: بسیاری از همسران شهدا با سعی و تلاش و فعالیت در عرصه های مختلف اقتصادی ، چرخ خانواده را به حرکت در آورده و کیان خانواده را حفظ کردند.

وی بیان کرد: برپایی نمایشگاه توانمندی های هنری و صنایع دستی همسران شهدا با هدف بیان دستاوردها ، قابلیت ها و توانمندی این افراد برپا شده و در آن آثاری از جمله تابلو فرش ، قالی ، نقاشی ، صنایع دستی ، بافت و دوخت لباس و تابلوهای نقاشی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

عرب شیرازی گفت : این نمایشگاه به طور موقت دایر شده ولی تلاش می شود تا با مجموعه ای دائمی از این آثار گردآوری و در معرض دید عموم مردم قرار گیرد.

نمایشگاه توانمندی های هنری و صنایع دستی همسران شهدای ورامین به مدت یک هفته در فرهنگسرای رازی واقع در میدان رازی ورامین از ساعت ٩ تا ١٧ پذیرای علاقه مندان است.

ورامین با ٣٠٠ هزار نفر جمعیت در ٣۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است. دشت ورامین در طول دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۴٠٠ شهید تقدیم اسلام کرده است که نیمی از این شهدا در هنگام شهادت ازدواج کرده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>