ارزش های انقلاب، فرهنگ قرآنی و سیره ائمه معصومین می توان آسیب های وارده به جامعه را به حداقل رساند | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

ارزش های انقلاب، فرهنگ قرآنی و سیره ائمه معصومین می توان آسیب های وارده به جامعه را به حداقل رساند

انتشار: سه شنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۲۱:۵۷ |
کد خبر: 23036 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: شاهرخ جهانشاهی در خصوص برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان دماوند اظهار کرد: بر اساس کارگروه فرهنگی و اجتماعی که از استان ارائه شده، شهرستان های استان تهران موظف به برگزاری هفته فرهنگی می باشند و بر اساس هماهنگی های انجام شده، این هفته در شهرستان دماوند از ۱۰ شهریور ماه آغاز و تا ۱۶ همان ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ما – وی افزود: ایجاد نشاط اجتماعی، افزایش امید به زندگی، بالا بردن مشارکت اجتماعی و تقویت همگرایی اجتماعی و فرهنگ مناطق را می توان از اهداف برگزاری هفته فرهنگی دانست.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: یکی از اقداماتی که بر اساس تدوین برنامه ها انجام شده، کل شهرستان اعم از پنج شهر و روستاها، شهرستان را از نظر فرهنگی پوشش می دهند.

جهانشاهی تاکید کرد: نمایشگاه بانوان، اقوام و سوغات ایرانی که شاهد افتتاح آن بودیم، نمایشگاه کتاب مولفان شهرستان دماوند، نمایشگاه مد و لباس ایرانی، نمایشگاه خوشنویسی و کتابخانه سیار که به روستاها تردد خواهد کرد، از دیگر برنامه های اجرا شده در این هفته می باشد.

وی در خصوص تاکید فعالیت سمن ها در این هفته تصریح کرد: یکی از مواردی که بر فعالیت آن در این هفته مورد تاکید ما بوده، استفاده از سمن ها  است و در کشور ما مسائل فرهنگی اولویت بیشتری دارد و می تواند تاثیر گذار باشد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: اگر نگرش تغییر کند و برگرفته از ارزش های انقلاب و فرهنگ قرآنی و سیره ائمه معصومین باشد، می تواند در بخش های مختلف زندگی نتیجه مثبت داشته باشد و آسیب هایی که متوجه جامعه است را کاهش دهد.

جهانشاهی اضافه کرد: در کشور ما، سرانه مصرف انرژی بیش از سایر کشورهای دیگر است و این هفته می تواند تاثیرگذار باشد و مردم را به سمت اصلاح الگوی مصرف سوق دهد.

وی کارآفرینی را محرک جامعه دانست و افزود: از دیگر موضوعات با اهمیت در هفته فرهنگی، کارآفرینی و بهره وری از فرهنگ کار است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: نگرشی که در جامعه نسبت به کسب و کار وجود دارد نگرش منفی است و این مناسبت ها و برنامه هایی که در شهرستان برگزار می شود، می تواند این نگرش منفی را تغییر دهد و کشور توسعه پیدا نمی کند مگر اینکه فرهنگ کار آفرینی در آن حاکم شود.

جهانشاهی گفت: برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در شهرستان غرفه های غربالگری و ایستگاه سلامت برگزار شده که با مشاوره ها و راهنمایی در بحث بهداشت روان در این برنامه گنجانده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>