افتتاح سد شهدای روستای درده با حضور استاندار تهران | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

افتتاح سد شهدای روستای درده با حضور استاندار تهران

انتشار: چهارشنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۱۷:۱۷ |
کد خبر: 22922 |
بازدید: 146 views |
بدون دیدگاه


فیروز

فیروزکوه – ابتکارورامین: با حضور استاندار تهران، روز سه شنبه ۶ شهریور ماه در پنجمین روز از هفته دولت، سد شهداری روستای درده افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما – با حضور مهندس مقیمی استاندار تهران، مهندس میرزایی نیکو نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، مهندس فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران، مهندس یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه، حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند امام جمعه شهرستان و مدیران استانی و شهرستانی، روز سه شنبه ۶ شهریور ماه در پنجمین روز از هفته دولت، سد درده افتتاح شد.

محمد حسین مقیمی در حاشیه سفر خود به شهرستان فیروزکوه، با اشاره به افتتاح آبیاری نوین در ورامین، تأکید کرد: با تغییر روش آبیاری، استفاده بیشتری از امکانات موجود حاصل می شود.

مهم ترین وظیفه ما آموزش استفاده بهینه از آب به کشاورزان است؛ چرا که علاوه بر صرفه جویی در منابع آبی کشور، منجر به افزایش درآمد و اشتغال زایی می شود.

وی با توجه به اینکه کشور ما، کشوری کم آب است، افزود: سیستم های تبلیغاتی وظیفه دارند تا کشاورزان را در جهت به کارگیری و فواید استفاده از روش های نوین و علمی راهنمایی کنند.

استاندار تهران با اشاره به سد درده گفت: این پروژه سبب تغییر اقلیم منطقه خواهد شد و شرایط را برای جذب گردشگر و تفریح مردم فراهم می کند.

مقیمی در ادامه اظهار داشت: سیلیس در شهرستان فیروزکوه به فراوانی یافت می شود؛ باید پیگیری شود تا کارخانجاتی که نیاز به این قبیل مواد اولیه را دارند، احداث شود تا علاوه بر اشتغالزایی، مواد اولیه به شهرهای دیگر منتقل نشود.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید با افزایش دامپروری، کشاورزی و صنایع وابسته به مواد اولیه منطقه بتوانیم شهرستان را توسعه دهیم و شاهد ماندگاری جمعیت و کاهش مهاجرت باشیم.

استاندار تهران با اشاره به اینکه، امروزه روستاها و شهرها تفاوت چندانی ندارند، گفت: گاز رسانی، طرح های عمرانی و دیگر اقدامات دولت یازدهم و دوازهم در روستاها، چندین برابر سالهای گذشته است.

قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، در جمع روستاییان درده ابراز کرد: دولت علیرغم تمام مسائل، تحریم و مشکلاتی که ترامپ به وجود آورده است، در مجموعه روستاهای اطراف این منطقه، به غیر از سد درده مبلغی حدود ۳ میلیارد تومان پروژه تعریف شده است.

وی تأکید کرد: امروزه روند حل مشکلات نسبت به گذشته تغییر کرده است، همچنین مسئله گاز و روکش آسفالت روستای مذکور در دست پیگیری است.

فیروز۱

کریم ذوالفقاریان، مدیر کل جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: اگر پروژه سد درده، صرفاً جهت کاربری ۶۵ هکتار کشاورزی روستا در نظر گرفته شود توجیه اقتصادی ندارد، لذا سد مذکور با هدف کشاورزی، آبزی پروری و پرورش ماهی سردآبی و گرم آبی در قفس، قایق رانی و تفریحاتی که میتواند در اشتغالزایی و پایداری روستا موثر باشد، احداث شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تعاونی در این منطقه تشکیل می شود و سهام دار آن تمام اهالی هستند؛ سد تحویل تعاونی می شود، تا آب را مدیریت کنند.

سد درده با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جهت کاربری کشاورزی، آبزی پروری و گردشگری، افتتاح شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>