برگزاری کارگاه آموزشی فوریت‌های مامایی در بیمارستان سوم شعبان دماوند | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

برگزاری کارگاه آموزشی فوریت‌های مامایی در بیمارستان سوم شعبان دماوند

انتشار: دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۴۰:۰۰ |
کد خبر: 22772 |
بازدید: 23 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: به همت واحد آموزش بیمارستان سوم شعبان دماوند کارگاه آموزشی فوریت‌های مامایی در سالن آمفی تئاتر این مرکز درمانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – این کارگاه آموزشی یک روزه که در راستای اجرای برنامه‌های ابلاغی وزارت بهداشت در جهت کاهش مرگ و میر مادران برگزار شد و متخصصان زنان و زایمان، پزشکان عمومی، پرستاران و ماماهای شاغل در بیمارستان حضور داشتند.

پروین ناظر فصیحی، متخصص زنان و زایمان بیمارستان سوم شعبان دماوند به عنوان مدرس در این کارگاه آموزشی، موضوعاتی همچون خونریزی‌های سه ماهه‌های اول، دوم و سوم دوران بارداری، خونریزی‌های پس از زایمان، اختلالات فشارخون در بارداری، تب و عفونت‌های پس از زایمان، بیماری‌های قلبی در بارداری و زایمان و مراقبت‌های مراحل اول، دوم، سوم و چهارم پس از زایمان تا ترخیص متخصص زنان، بیان کردند.

در این کارگاه آموزشی که به مناسبت هفته جهانی شیر مادر مطالبی در خصوص ترویج تغذیه با شیر مادر و مزایای تماس اولیه مادر و نوزاد از قبیل برقراری پیوند عاطفی مادر و نوزاد، تضمین شیردهی موفق، کاهش مرگ و میر نوزاد، ثبات ضربان قلب و تنفس نوزاد و تنظیم قند خون نوزادی و کاهش گریه نوزادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه کارگاه، پس از ارائه هر کدام از موضوعات به‌صورت تئوری، شواهد به صورت نمایش فیلم به همراه ارائه Case مرگ مادری و تحلیل علل مرگ بررسی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>