فعالیت بیش از ۳۷ کانون در شهرستان دماوند | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

فعالیت بیش از ۳۷ کانون در شهرستان دماوند

انتشار: چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۴:۰۷ |
کد خبر: 22679 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: حجت‌الاسلام محمد فائزی مسئول امور کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد شهرستان دماوند از فعالیت ۳۷ کانون فرهنگی هنری در شهرستان دماوند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – حجت‌الاسلام محمد فائزی گفت: شهرستان دماوند دارای ۳۷ کانون فرهنگی وهنری می‌باشد که با ثبت نام در سامانه سجا موفق به دریافت مجوز جدید از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور شده اند.

 

فائزی با بیان اینکه بیش از دو سوم این کانون‌ها روستاهای شهرستان دماوند قرار دارند تصریح کرد: تقریبا نیمی از کانون‌های فرهنگی هنری در بافت روستایی این شهرستان واقع شده‌اند که تمامی آنها در ایام تابستان و علی الخصوص ایام اوقات فراغت کامل فعال بوده و برنامه های فرهنگی، هنری و آموزشی را در این ایام در دستور کار دارند. این کانون‌ها در طول سال نیز از با ارائه برنامه‌های عمومی و کلاس های آموزشی در خدمت اهالی مسجد و علاقه‌مندان هستند.

 

مسئول امور کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد دماوند افزود: علی رغم پایین بودن سرانه کانون‌ها این شهرستان همواره تلاش بر این است فعالیت‌های فرهنگی، هنری و آموزشی در این کانون‌ها به صورت مستمر و به شکل سنتی که شامل جلسات قرانی، عقیدتی، آموزشی و حتی اردوهای کم هزینه درون شهری می باشد، انجام گردد.

 

فائزی ادامه داد: درمیان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان دماند، کانون‌های هستند که بیش از دیگر کانون‌ها دارای فعالیت‌ و برنامه های قابل قبولی هستند که از بین آنها می توان به کانون عاشورا در مسجد جامع دماوند، کانون ثامن الحجج در مسجدالرضا و کانون صبح امید در شهرستان آبعلی اشاره کرد.

 

وی همچنین بیان داشت: کانون های روستایی باتوجه به جمعیت محدود جوان و نوجوان و همچنین نبود امکانات فعالیت‌های قابل قبولی را در زمینه های فرهنگی دارند.

 

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دماوند در پایان اظهار کرد: امید است مسئولان فرهنگی این شهرستان باتوجه به جایگاه مسجد و تاکید مقام معظم رهبری در یاری رساندن به کانون های مسجد توجه بیشتری به این مراکز مقدس فرهنگی داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>