دوره پنجم شوراهای اسلامی منشأ خدمات ارزشمندی در حوزه روستایی بوده است | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

دوره پنجم شوراهای اسلامی منشأ خدمات ارزشمندی در حوزه روستایی بوده است

انتشار: پنج شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۲۰:۰۷ |
کد خبر: 22603 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: رضا خدادادی بخشدار بومهن با اشاره به گذشت زمان تاسیس شوراهای خدمات ارزشمندی زمان گذشته شورای دوره پنجم خبرداد.

به گزارش خبرنگار ما – بخشدار بومهن که در اولین نشست هم اندیشی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران شهرستان سخن می‌گفت، افزود: تا چند روز دیگر اولین سال کاری شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره پنجم خواهد گذشت و اتفاق بزرگی که در سال ۷۸ روی داد و به کالبدهای شهری و روستایی اعتلا بخشید، اکنون در مرحله پویایی قرار دارد.

خدادادی واگذاری بخشی از اختیارات و خدمات دولت به نهاد شورا را یک تصمیم بزرگ مبتنی بر قانون اساسی دانست و تصریح کرد: شوراها در واقع نمایندگانی از بطن جامعه هستند و با تشکیل و پویایی و حرکت رو به جلوی این نهاد، نقش مردم در مدیریت شهری و روستایی بیش از پیش بروز خواهد کرد که این اتفاق مهم از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است. بخشدار بومهن وجود برخی مسائل و مشکلات در حوزه قوانین بالادستی اشاره کرد و گفت: با تمام این مشکلات، شوراهای اسلامی خوش درخشیدند و خدمات موثر و کارآمدی را به مردم ارائه کردند و همواره برای حرکت به سوی توسعه پایدار و آبادانی شهر و روستا تلاش کردند.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری این نشست و گردهمایی اعضای شوراهای شهر و روستا، شهرداران و دهیاران افزود: دهیاری ها در روستا یک نهاد کوچک هستند که خدمات و وظایف زیادی را بر عهده دارند و این قبیل جلسات در برقراری تعامل میان سازمانی و توسعه و بهبود خدمات نقش موثری دارد.

گفتنی است اولین نشست هم اندیشی مدیریت شهری و روستایی شهرستان پردیس با حضور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، مدیران کل استانداری، مرتضی حیدری فرماندار پردیس، تنی چند از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان، دهیاران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به میزبانی روستای کرشت برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>