مهار آتش‌سوزی در ۲ هکتار از مراتع «تماشا» و «واصفجان» شهرستان پردیس | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

مهار آتش‌سوزی در ۲ هکتار از مراتع «تماشا» و «واصفجان» شهرستان پردیس

انتشار: چهارشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۴۲:۱۶ |
کد خبر: 22581 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


پر۱

پردیس – ابتکارورامین: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس از وقوع ۲ مورد آتش سوزی در مراتع «تماشا» و «واصفجان» این شهرستان و از بین رفتن حدود ۲ هکتار از اراضی مرتعی این مناطق خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – یحیی روستائی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران از وقوع ۲ مورد آتش‌سوزی در مراتع «تماشا» و «واصفجان» خبر داد و اظهار داشت: در اثر وقوع این آتش‌سوزی حدود ۲ هکتار از اراضی مرتعی این مناطق از بین رفته است.

روستایی در تشریح چگونگی وقوع و اطفا این حادثه افزود: در پی وقوع این آتش‌سوزی عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی به همراه نیروهای آتش‌نشانی به محل‌های این آتش‌سوزی‌ها اعزام شدند و از گسترش آتش جلوگیری کرده و به اطفاء آن پرداختند. وی با بیان اینکه جنگل‌ها، مراتع و عرصه‌های منابع طبیعی موهبت‌های الهی می‌باشند، گفت: این منابع ارزشمند سرمایه‌های عظیمی هستند که نقش تعیین کننده‌ای در اکوسیستم و محیط زندگی ما انسان‌ها دارند که بر همین اساس بر همگان لازم است تا در حفظ و نگهداری از این عرصه‌ها از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

روستائی ضمن توصیه به مردم و مسافران در خصوص منابع طبیعی و نگهداشت از محیط زیست بیان داشت: از مردم و همه مسافرین هنگام مراجعه به عرصه‌های طبیعی ضمن رعایت نکات ایمنی، از روشن کردن آتش جداً خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی در اراضی مرتعی و جنگلی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>