مدارس ورامین به ۴۵۰ دستگاه سرویس شخصی نیاز دارند | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

مدارس ورامین به ۴۵۰ دستگاه سرویس شخصی نیاز دارند

انتشار: یکشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۲۵:۰۹ |
کد خبر: 22512 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری ورامین گفت: مدارس ورامین در سال تحصیلی جدید به ۴۵۰ دستگاه سرویس دانش آموزی شخصی نیاز دارند.

به گزارش خبرنگار ما – محمد مهمان نواز گفت: بر اساس آئین نامه و دستورالعمل سرویس مدارس، تأمین سرویس های دانش آموزی مدارس، وظیفه شهرداری و سازمان تاکسیرانی است لذا فعالیت افراد تحت عنوان سرویس، منوط به اخذ مجوز از این سازمان است.

وی گفت: سال گذشته ۳۵۰ دستگاه خودرو به عنوان سرویس مدارس در ین شهر فعالیت می کردند که نیمی از رانندگان این خودروها را مردان و نیمی دیگر را زنان تشکیل می دادند.

وی تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته و برگزاری جلسات مشترک با مسئولان آموزش و پرورش ، نیاز مدارس به سرویس دانش آموزی شخصی ۴۵۰ دستگاه پیش بینی شده که سازمان تاکسیرانی آماده است تا این سرویس ها را ساماندهی و در اختیار مدارس قرار دهد.

مهمان نواز تصریح کرد: هر سرویس شخصی حداکثر می تواند ۵ دانش آموز را جابجا کند و در صورتی که دانش آموزان یک سرویس از این تعداد بیشتر باشد لازم است تا با هماهنگی و اخذ مجوز از سازمان اتوبوسرانی ، از مینی بوس و یا اتوبوس استفاده شود.

وی کرایه سرویس های دانش آموزی در سال گذشته را ۹۰۰ هزار ریال ماهانه اعلام کرد و از افزایش ۱۲ درصدی نرخ کرایه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ورامین افزود: افراد متقاضی برای فعالیت در قالب سرویس مدارس باید درخواست خود را به سازمان تاکسیرانی ارائه داده و گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد ارائه کنند.

مهمان نواز ادامه داد: تأئید اصالت خودرو از سوی پلیس راهور و نیز داشتن بیمه شخص ثالث و بیمه سرنشین از دیگر الزامات اخذ سرویس مدارس است.

وی گفت: در صورت تأئید شدن تمامی استعلامات ، به فرد مجوز و برچسب سرویس دانش آموزی ارائه می شود و بدیهی است که از فعالیت افرادی که خودرو آنان فاقد این برچسب است جلوگیری می شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

بیش از ۴۸ هزار دانش آموز در مدارس ورامین مشغول به تحصیل می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>