طرح سوال از رئیس جمهور بی مورد است | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷

طرح سوال از رئیس جمهور بی مورد است

انتشار: یکشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۲۳:۵۱ |
کد خبر: 22510 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


پا۱

پاکدشت – ابتکارورامین:  نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که کشور بیش از هر زمان دیگر به وحدت و همدلی نیاز دارد، طرح سوال از رئیس جمهور از سوی برخی از نمایندگان را بی مورد دانست.

به گزارش خبرنگار ما –  محمد قمی اظهار داشت: از مدت ها قبل برخی از نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور را مطرح کرده بودند ولی پس از چندین بار که این سؤال به صحن علنی مجلس راه پیدا نکرد، با وارد شدن فشار به هیأت رئیسه مجلس، نمایندگان توانستند تصمیم خود را عملی و موضوع طرح سوال را اعلام وصول کنند.

وی با اشاره به این که این افراد باید مسائل کشور را در نظر بگیرند گفت: در شرایطی که کشور به وحدت و انسجام مسئولان نیاز دارد و رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر لزوم حفظ وحدت تأکید دارند، زمان مناسبی برای طرح سوال از رئیس جمهور نیست.

وی امروز تمامی گروه ها و شخصیت های سیاسی حمایت خود را از ریاست جمهوری اعلام کرده اند و نباید این وحدت خدشه دار شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان امضاء کننده طرح سوال از رئیس جمهور باید بدانند که با انجام این کار ، مشکلی از مشکلات مردم برطرف نمی شود.

قمی تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی ، رئیس جمهور باید برای پاسخگویی به سوال نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حضور یابد ولی قطعا آن چه را که رئیس جمهور باید به آن ها پاسخ دهد، وزیران کابینه باید به آن ها پاسخ دهند.

طرح سوال از رئیس جمهور روز دهم مرداد ماه در پنج محور عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت در کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله، افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی توسط هیأت رئیس مجلس اعلام وصول شد.

مطابق ماده ۲۱۳ آیین نامه داخلی رییس جمهوری موظف است در مدت یک ماه در مجلس حضور یابد و به سوال های مطروحه پاسخ دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>