۳ هزار تن بادمجان پیشوا به روسیه صادر شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

۳ هزار تن بادمجان پیشوا به روسیه صادر شد

انتشار: شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۲۳:۰۵ |
کد خبر: 22487 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا از صادرات ۳ هزار تن محصول بادمجان کشاورزان این شهرستان به روسیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – رضا عرب محمدحسینی گفت : سالانه ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان پیشوا زیر کشت بادمجان می رود که از هر هکتار ۵۰ تن محصول برداشت می شود.

وی اظهار داشت : بادمجان در شهرستان پیشوا به ۲ روش گلخانه و فضای مزرعه رو باز کشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا تصریح کرد: با هماهنگی های به عمل آمده با شرکت مواد زراعی و دامی از شرکت ویلمورین فرانسه ، در سال زراعی جاری ۲۷ رقم وارداتی هیبرید بادمجان در شهرستان پیشوا کشت شده که محصول این مزارع از کیفیت بسیار خوبی برای صادرات برخوردار بوده و در برابر بیماری ها و امراض نیز مقاومند.

وی اظهارداشت: کیفیت بالای محصول بادمجان تولیدی در شهرستان زمینه صادرات این محصول را فراهم کرده است و امسال بیش از ۳ هزار تن از این محصول به صورت مستقیم به کشور روسیه صادر شد.

عرب تاکیدکرد: توسعه کشت بادمجان در گلخانه ای و در شرایط قابل کنترل ، استفاده از بذور هیبرید و توجه کشاورزان به مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی می تواند زمینه صادرات این محصول را فراهم کرده و به توسعه فعالیت های کشاورزی در منطقه کمک نماید

پیشوا بیش از ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که از این میزان ، یک هزا رو ۸۰۰ هکتار آن گلخانه است.

پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>