پروژه توسعه فضای فیزیکی تا پایان سال جاری تکمیل می گردد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

پروژه توسعه فضای فیزیکی تا پایان سال جاری تکمیل می گردد

انتشار: پنج شنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۲:۰۳:۳۳ |
کد خبر: 22470 |
بازدید: 26 views |
بدون دیدگاه


فیروز

فیروزکوه – ابتکارورامین: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی گفت: شهرستان فیروزکوه علیرغم جمعیت محدودی که در آن سکونت دارند از خدمات پزشکی ارزنده ای برخوردار است و ۳۰ پزشک عمومی و متخصص در ۱۳ رشته مشغول ارائه خدمت هستند.

به گزارش خبرنگار ما – محمد آقاجانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران فیروزکوه، در خصوص حضور پزشکان متخصص در بیمارستان این شهرستان، بیان داشت: با توجه به اینکه تغییراتی در اعتبارات وزارت بهداشت اتفاق افتاده بود، مقداری از بودجه پزشکان متخصص مقیم کاهش یافت که جهت جبران آن، از محل اعتبارات دانشگاه مبلغی به این بیمارستان اختصاص داده ایم تا خدمات رسانی ادامه یابد.

همچنین اظهار امیدواری کرد تا با همکاری نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی و پیگیری های لازم در وزارت بهداشت، در شهریور و مهر ماه نیروهای تخصصی بیمارستان این شهرستان افزایش یابد.

وی در خصوص ارزیابی شرایط فعلی این شهرستان در این حوزه اظهار داشت: خدمات خوبی در فیروزکوه ارائه میشود اما فضا محدود است؛ خیرین جهت توسعه فضای فیزیکی بیمارستان اقدام کرده و پروژه ای برای بخش های CCU، ICU و دیالیز با پیشرفت حدود ۷۰ درصد در مجاورت ساختمان اصلی در حال ساخت است که تا پایان سال جاری تکمیل میگردد.

آقاجانی در پاسخ به ارائه خدمات امداد هوایی برای فیروزکوه بیان داشت: با توجه به شرایط ویژه این شهرستان که نقطه تلاقی ۳ استان است و جاده مواصلاتی تهران-شمال تردد بالایی دارد و شاهد حوادث  کمی نیستیم، نیاز به پوشش امداد هوایی وجود دارد.

وی اظهار امیدواری کرد تا در آینده با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، امداد هوایی در این شهرستان مستقر شود.

این مقام مسئول در پایان گفت: ساختمان در دست احداث، نمود توسعه است؛ بنای تکمیل این پروژه در سال ۹۷ است اما کمبود منابع برای تأمین اعتبار جدیست، اگر خیرین و مردم منطقه همکاری داشته باشند، قطعاً در بهره برداری از این پروژه تسریع خواهد شد.

فیروزکوه با ۴۰ هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان ۲۸ تختی و ۱۵۲ پرسنل و ۳۰ پزشک عمومی و متخصص در ۱۳ رشته، در شمال شرقی تهران واقع شد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>