پاکدشت، پیشتاز در بازآفرینی سکونتگاه های غیر رسمی | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

پاکدشت، پیشتاز در بازآفرینی سکونتگاه های غیر رسمی

انتشار: چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۱۹:۲۴ |
کد خبر: 22461 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


index

پاکدشت – ابتکارورامین: شهرستان پاکدشت پیشتاز در امر بازآفرینی سکونتگاه های غیر رسمی است.

به گزارش خبرنگار ما – فرماندار پاکدشت در ششمین جلسه ستاد بازآفرینی این شهرستان ضمن اعلام این مطلب، گفت:دو محل باید در این ستاد برای ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی شهر پاکدشت تصویب و معرفی  می شد که یک محل انتخاب و ۵ منطقه دیگر هم پیشنهاد شده است.

هادی تمهیدی افزود:۵ محله ی  زینبیه، استاد شهریار، حصار امیر، شهرک انقلاب و کوچه وسعت قوهه، مناطق سکونتگاهی غیر رسمی در شهر پاکدشت محسوب می شوند.

وی گفت:نبود خدمات شهری مناسب، آلودگی آب، نبود سیستم دفع فاضلاب و ناایمن بودن ساخت و سازها از جمله مشکلات کالبدی این مناطق است که باید هرچه سریعتر بهسازی شود.

وی افزود:تلاش می کنیم و هدف ما این است که همگام با بهسازی مناطق مسکونی در این محله ها، توسعه اجتماعی و اقتصادی با اجرای سیاست های توانمندسازی در این محله ها ایجاد شود.

تمهیدی گفت:راه اندازی مراکز توانمندسازی با همکاری اداراتی مثل بهزیستی، فرهنگ و ارشاد، شبکه بهداشت، کمیته امداد و مرکز فنی و حرفه ای در مناطق پاکدشت، قوهه و خاتون آباد با هدف آموزش مشاغل خانگی،آموزش حقوق شهروندی و مشاوره در ششمین جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان تصویب شد.

وی افزود:ستاد بازآفرینی شهرستان باید هر ۱۵ روز یک بار گزارش کاملی از اقدامات انجام شده به فرمانداری ارسال کند.

فرماندار پاکدشت بهسازی محله زینبیه را اولویت اصلی ستاد بازآفرینی پاکدشت عنوان کرد و گفت: باید ظرف مدت ۱۰ روز برای ساخت واحدهای مسکونی در این محل تعیین تکلیف شود.

تمهیدی افزود:ساماندهی محله حضرتیه شهر فرون آباد باید انجام شود و شهرداری این شهر باید نسبت به شناسایی سکونتگاه های این شهر اقدام کند.

شهردار پاکدشت هم که در جلسه حضور داشت گفت:محله موجود زینبیه باید به پارک و فضای سبز تبدیل شود.

داریوش پازوکی افزود: بازسازی واحدها در این محل با توجه به عبور دکل های فشار قوی برق شدنی نیست و گرچه نظر اداره مسکن و شهرسازی در این خصوص محترم است ولی به درد ما نمی خورد.

وی گفت: ۴ سال است که برای تعیین تکلیف ۶۵ واحد مسکونی در زینبیه که  ۲۰۰ نفر در این محل ساکن هستند ورود پیدا کردیم ولی هنوز کار خاصی انجام نشده است.

وی در پایان افزود:نزدیکی شهرستان پاکدشت به پایتخت یک امتیاز برای این شهرستان محسوب می شود و هرگونه پروژه سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی و حتی سرمایه گذار خارجی امکانپذیر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>