جمعیت پردیس هر ۵ سال دوبرابر می شود | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

جمعیت پردیس هر ۵ سال دوبرابر می شود

انتشار: دوشنبه, ۸ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۴۹:۴۹ |
کد خبر: 22400 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: محمد لاله در آیین تکریم و معارفه شهردار پردیس اظهار داشت: من در دوران خدمت بعنوان عضو شورای اسلامی شهر در دوره سوم و همچنین بعنوان شهردار، همواره رضایت شهروندان بعنوان مقدمه ای بر رضایت الهی مدنظرم بود و امیدوارم شهروندان از این خدمات راضی باشند.

به گزارش خبرنگار ما – وی خدمت به مردم را یک فرصت برای تقرب به بارگاه الهی دانست و گفت: مسئولیت در رده های مختلف به ویژه در عرصه مدیریت شهری، فرصت مناسبی برای خدمات رسانی و جلب رضایت مردم است که باید آن را مغتنم شمرد.

این مقام مسئول با اشاره به سابقه کورش گلریز شهردار جدید پردیس اظهار داشت: آقای گلریز در دوران ۹ ساله معاونت شهردار، دارای تجربه ای بسیار عالی در حوزه مدیریت شهری است و بسیاری از امور جاری طی بازه زمانی مذکور با حضور وی به شکلی مناسب اجرا شد.

شهردار پیشین پردیس و مدیر مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب تهران با اشاره به شرایط ویژه این شهر خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۸۵ هزار واحد مسکن مهر در پردیس مراحل احداث خود را سپری می کنند.

محمد لاله تصریح کرد: هرچند پردیس شهری برنامه محور، دارای طرح تفصیلی و کاربری های مشخص برای اراضی در حوزه های مختلف خدماتی است، اما سیر ایجاد طرح های مسکن مهر در این شهر با شتابی بسیار بالا شکل گرفت و در دولت های نهم و دهم بخش عمده ای از توان اجرایی و بودجه کشور را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: در بیانی ساده طی چند سال، دو شهر دیگر در درون شهر پردیس ایجاد شد که برای تبدیل این چالش به یک فرصت باید اصل تناسب و همگونی در دو شاخص رشد نرخ جمعیت و توسعه و تکمیل امور روبنایی و زیربنایی شامل ایجاد شبکه حمل و نقل ریلی، تصفیه خانه های آب، فضاهای خدماتی مورد نیاز و … رعایت شود.

 این مقام مسئول با بیان اینکه، جمعیت پردیس طی هر پنج سال دوبرابر می شود، یادآور شد: طبق آمارهای رسمی جمعیت پردیس در سال ۸۵ رقم ۲۵ هزار نفر، در سال ۹۰ رقم ۴۵ هزار نفر و در سال ۹۵ به ۸۰ هزار نفر رسید که در یک برآورد ساده باید گفت که جمعیت این شهر طی هر پنج سال دوبرابر می شود.

شهردار پیشین پردیس و مدیر مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب تهران اضافه کرد: با چنین رشد پرشتابی، جمعیت پردیس تا سال یک هزار و ۴۰۰ به بیش از ۵۰۰ هزار نفر رسیده و در ردیف هشت شهر پرجمعیت کشور قرار می گیرد که مدیریت در این مبحث نیازمند بازنگری در طرح جامع شهری است.

محمد لاله در پایان از حمایت های شهروندان گرامی، مجموعه استانداری تهران به ویژه آقای احمد تواهن در هنگام فقدان شورای اسلامی در دوره چهارم، اعضای شورای اسلامی شهر پردیس، فرمانداری شهرستان، ناحیه مقاومت بسیج، فرماندهی انتظامی، دفتر امام جمعه پردیس، شرکت عمران پردیس، بخشداران شهرستان، پرسنل شهرداری پردیس، معتمدین محلی، همه دوایر دولتی و … تقدیر و تشکر کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>