تدوین شیوه نامه اجرایی طراحی و اجرای مناسب سازی شهری در شهرستان دماوند | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

تدوین شیوه نامه اجرایی طراحی و اجرای مناسب سازی شهری در شهرستان دماوند

انتشار: پنج شنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۲۳:۰۷ |
کد خبر: 22357 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


فیروز

دماوند- ابتکارورامین: معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: شیوه نامه طراحی و اجرای مناسب سازی شهری در شهرستان دماوند تدوین و ابلاغ می شود.

به گزارش خبرنگار ما – علی شیوا در جلسه بهسازی و مناسب سازی، اظهار کرد: شیوه نامه ای با عنوان شیوه نامه اجرایی به همراه چک لیست نظارت بر طراحی و اجرای مناسب سازی معابر و میادین شهری تبیین شده که بعد از تایید فرماندار این شهرستان، شیوه نامه را ابلاغ می کنیم.

وی افزود: این اتفاق برای اولین بار در استان تهران است که این شیوه نامه را تدوین کرده تا اتفاقاتی نظیر ساخت میادین و معابر نامناسب برای معلولان را نداشته باشیم.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: موضوع ارائه خدمات به معلولان و افراد کم توان و جانبازان علاوه بر این که یک قانون است یک موضوع شرعی و انسانی نیز هست و باید با این دید به آن نگاه کرد.

شیوا تاکید کرد: مناسب سازی معابر شهری بسیار پر هزینه است، بر همین اساس مقرر شد در هر شهر یک نقطه با هماهنگی کارشناسان به صورت نمونه تعریف شود و علاوه بر این، افرادی را به صورت مامور انتخاب کردیم تا به صورت مستمر از این مراکز بازدید کرده و نتیجه را اطلاع دهند.

وی در صورت پیشرفت واحدهای سایت مسکن مهر تصریح کرد: وضعیت پیشرفت فیزیکی واحد های دو سایت مسکن مهر به گونه ای است که به مرحله بهره برداری رسیده، اما واحدهایی که به دلیل نقص اجرای ساختمان با پیمانکار یا ناظران مشکلات قانونی دارند، در حال پیگیری و رسیدگی است.

 

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: آنچه مورد مطالبه است بهسازی یا ساخت معابر مسکن مهر است و بر اساس تفاهم نامه ای میان شهرداری و اداره راه و شهر سازی مقرر شد شهرداری با دریافت تعدادی زمین به عنوان هزینه بهسازی این امر را انجام دهد.

شیوا خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر گردید واگذاری زمین ها به شهرداری ظرف ۱۰ روز آینده صورت گیرد و شهرداری نیز خیابان سازی را شروع کند.

وی در خصوص تاسیس خانه بهداشت و مرکز بهداشتی مسکن مهر توضیح داد: با توجه به تفاهم نامه میان مسکن و شهرسازی و شبکه بهداشت و درمان، مقرر شد که زمینی توسط مسکن و شهرسازی به شبکه بهداشت تحویل داده شود و شبکه بهداشت نیز به ساخت آن زمین اقدام کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>