حضور تیم شهرستان پردیس در اولین دوره مسابقات "بتل رو در رو کلیستنیکس" در سالن حیدرنیا | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

حضور تیم شهرستان پردیس در اولین دوره مسابقات “بتل رو در رو کلیستنیکس” در سالن حیدرنیا

انتشار: جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۷:۲۷ |
کد خبر: 22239 |
بازدید: 29 views |
بدون دیدگاه


پر۴۴

پردیس – ابتکارورامین: اولین دوره مسابقات بتل قهرمانان کلیستنیکس در دوبخش استاتیک و داینامیک، روز پنج شنبه با حضور تیم مقتدر، خلاق و حرفه ای شهرستان ‌پردیس در سالن حیدرنیا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – مصطفی منایی مسئول تیم شهرستان ‌پردیس و انجمن کلیستنیکس گفت: کلیستنیکس یکی از زیرشاخه های ورزش آمادگی جسمانی است که اکنون در تمام دنیا به صورت حرفه ای دنبال می شود و بسیاری از ورزشکاران برای رسیدن به سطح آمادگی بالا، این رشته را به شکل تخصصی دنبال می کنند. در ایران این رشته فعالیت خود را مدت هاست آغاز کرده و حتی در این رشته مقام جهانی دارد.

وی به عنوان یکی از فعالان این رشته تصریح کرد: تیم شهرستان پردیس موفق شد در هر بخش این مسابقات و در سه راند یک دقیقه ای شرکت نماید و نمایش خوبی را ارایه دهد.

منایی در خصوص توسعه این رشته گفت: کلیستنیکس از معدود ورزش هایی است که امکان توسعه در تمامی رده های سنی را داراست. از مبتدی تا پیشرفته، برای نوآموزان بالاخص افرادی که توانایی عضلانی پائینی دارند می توانند با استفاده از وسایل کمکی اقدام به تقویت عضلات بکنند و پس از آن به تمرینات پایه این رشته بپردازند.

وی افزود: کلیستنیکس از معدود رشته هایی است که نیاز به امکانات چندانی ندارد. این ورزش از زمان پارس ها و اسپارتان ها انجام می شده و این حرکات شنا، بارفیکس، دراز نشست، اسکات و… بوده، اما در حال حاضر چهره مدرنی پیدا کرده است. فضایی که می توان به راحتی با آن به کلیستنیکس پرداخت، پارک ها هستند که می توان به راحتی وجه همگانی این ورزش را در پارک ها پیاده سازی کرد و به اجرای حرکات پایه ای این رشته پرداخت.

منایی ادامه داد:از طرفی برای عضویت در باشگاه باید هزینه های معناداری پرداخت شود و شاید کسی وقت نداشته باشد که از یک طرف شهر به یک سمت دیگر برود و یا کسی توانایی پرداخت هزینه باشگاه را نداشته باشد. برای توسعه این ورزش، از نظر امکانات ابتدایی، در هر فضایی می توان سازه بارفیکس و یا سازه پارالل را نصب نمود و نیاز به گستره فضایی خاصی ندارد . با همین سازه ها می توان حرکات خارق العاده این رشته را انجام داد، اعم از بارفیکس، ماسل آپ، بک لیور و دیگر حرکات و … که بسیار زیاد هستند. در کل می توان توسعه این ورزش را در تمامی رده های سنی اعم از کودکان تا نوجوانان در دبیرستان ها شکل داد و نیازی هم نیست که نوآموزان از ابتدا به سراغ حرکات پیچیده این ورزش که در سطح حرفه ای انجام می شود، بروند. این ورزش از این بعد، همگانی است که برای نگاه داشتن بدن در فرم مطلوب خودش می توان به انجام این ورزش پرداخت و هر کس می تواند این ورزش را هر روز یا یک روز در میان انجام بدهد، اما قبل از آن باید بدن خود را به خوبی گرم کند و حرکات کششی را انجام بدهد.

به گفته وی، برای سطوح حرفه ای نیاز به مربیان با دانش در این رشته داریم. در سنین بالاتر در سن طلایی ها هم می تواند شکل بگیرد، بند هایی هست که با آویزان کردن آن به میله بارفیکس و قرار دادن پاها در آن می توانند حرکت بارفیکس را انجام داده و حتی برای انجام حرکات شنا می توانند با همان بند، شکم خود را داخل آن قرار داده و حرکت شنا و دیگر حرکات را انجام بدهند. این بند ها می تواند برای نوآموزانی که توانایی عضلانی پائین تری هم دارند، استفاده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>