درصد بالایی از عملیات آتش نشانی در تابستان مربوط به زمین های کشاورزی می باشد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

درصد بالایی از عملیات آتش نشانی در تابستان مربوط به زمین های کشاورزی می باشد

انتشار: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۹:۵۳ |
کد خبر: 22183 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


پیش۱

پیشوا – ابتکارورامین: مسئول سازمان آتش نشانی شهرداری پیشوا از معضل آتش سوزی زمین های کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – مجید اصغری، مسئول آتش نشانی شهرداری پیشوا گفت: با توجه به آغاز فصل تابستان و برداشت محصولات کشاورزی در این منطقه شاهد برخی اقدامات نامناسب بر روی زمین کشاورزی از سمت تعدادی از کشاورزان محترم هستیم.

اصغری در رابطه با این اقدامات بیان کرد: آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی مسئله گسترده ای می باشد که در سالهای اخیر باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای کشاورزان و گاها برای زمین های اطراف هم شده است.

مسئول آتش نشانی شهرداری پیشوا دلیل آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی مانند کاه و کلش، گندم و جو در زمین را اینگونه بیان کرد: دلیل اصلی روی آوردن کشاورزان به این کار، کنترل آفات و علف های هرز، پاک شدن زمین از بقایای محصول قبلی و آماده شدن زمین برای کشت محصول بعدی می باشد.

اصغری اظهار داشت: اگر کشاورزان به طور صحیح و متناوب از سموم موجود استفاده کنند و همچنین روش کشت درست محصولات را بیاموزند، نتیجه بسیار مطلوب تر و بهتری را برای زمین دارد که متاسفانه برخی از کشاورزان برای انجام آسان تر کار به این اقدام دست می زنند.

وی ادامه داد: طبق ماده ۶۸۸ قانون تعزیرات، آلودگی محیط زیست به هر نحو جرم تلقی می شود و در برخی موارد تا یک سال حبس و جزای نقدی برای متخلفین در نظر گرفته شده است.

مسئول آتش نشانی شهرداری پیشوا در توضیحات بیشتر افزود: بروز مشکلات زیست محیطی برای مردم و اکوسیستم منطقه، از بین بردن مواد آلی خاک و همچنین کاهش حاصلخیزی آن، افزایش تبخیر و بیشتر شدن مصرف آب و کاهش نفوذپذیری خاک و فعالیتهای میکروارگانیسم های خاک، همگی از عوامل و اثرات آتش زدن و از بین بردن بقایای محصولات در زمین کشاورزی می باشد.

اصغری در پایان به هزینه های سنگین مالی عملیات اطفاء حریق در این زمینه اشاره کرد و بیان داشت: در فصل تابستان اغلب گزارشات آتش سوزی و عملیات این سازمان مربوط به حریق زمین های کشاورزی می باشد که گاها با بی توجهی، به زمین های مجاور هم سرایت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>