استقبال خوب ادب دوستان از کلاس در محضر مولانا در شهرستان پاکدشت | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

استقبال خوب ادب دوستان از کلاس در محضر مولانا در شهرستان پاکدشت

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۹:۳۰ |
کد خبر: 22052 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


پا

پاکدشت – ابتکارورامین: کلاس های ادبی در محضر مولانا با شور و استقبال علاقه مندان به درسهای معرفتی جلال ادین محمد بلخی حضرت مولانا در روزهای یکشنبه ی هر هفته از ساعت ١۵الی ١٧ در موسسه فرهنگی هنری سرود مهر به صورت منظم و مستمر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ما – این جلسات با هدف بهره مندی از اثر فاخر و بی مانند مولانا مثنوی معنوی و غزلیات شمس تبریزی برگزار می شود تا با استمرار در این کار عاشقانه کمی هوای تازه صورت مشتاقان عرفان و ادب این شهرستان را نوازش دهد.

گفتنی است این جلسات را مریم بالایی و حمید فراهانی به عنوان کارشناس اداره می کنند و دردو بخش تفسیر مثنوی معنوی و زیبایی شناسی در محتوا و فرم غزلیات و موسیقی عظیم دیوان شمس برگزار می شود که با ارائه به زبان ساده برای علاقه مندان جذابیتی خاص ایجاد کرده است.

گفتنی است در برگزاری این کلاس تعدادی از دبیران آموزش و پرورش ،اساتید کلاسهای موسیقی و ادبی و شاعران و نویسندگان و پژوهشگران حضور داشته که این نشان از پویایی و ثمر بخش بودن این کلاس تا امروز می باشد.

خاطر نشان می شود جلسات ادبی مذکور با بهره مندی از کتابهای ارزشمندی که در خصوص مولانا نوشته شده پیش می رود که از شاخ ترین ان ها می توان به تفسیر های استاد فروزانفر،محمد تقی جعفری و استاد همایی و …اشاره کرد .

خاطر نشان می شود درسهای عمیق و انسان ساز مثنوی معنوی و غزلیات شمس با توجه به گذشت بیش از هفتصد و پنجاه سال همچنان درمان دردهای بشر بوده و این عرفان پویا و زنده توانسته است با الهام از کلام وحی انسان ها را در هر عصر و زمانی از وسوسه ،حسد و کینه و خودخواهی دور کرده و مسیر تکاملی او که نیل به انسان کامل شدن است را هموار کند.

همچنین روند کلاس به گونه ای می باشد که در یک روز علاوه بر خوانش مثنوی و تفسیر ،غزلیات مولانا نیز قرائت می شود که این دو مسیر موازی باعث فهم بیشتر و لذت بردن بیشتر علاقه مندان نسبت به هنر و اندیشه ی حضرت مولانا دارد.

گفتنی است در تشکیل این کلاس دکتر جلال شیرازی مدیر موسسه سرود مهر، صالح پازوکی ،مژگان آرام والا ،زهرا شیرازی،فرامرز مولایی و مریم بالایی تلاش وافر و بی دریغی داشته اند که نگارند بر خود فرض می داند بدینوسیله از زحمات این عزیزان قدردانی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>