هفته فرهنگی شهرستان دماوند در دهه کرامت برگزار می گردد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

هفته فرهنگی شهرستان دماوند در دهه کرامت برگزار می گردد

انتشار: سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۴۶:۱۱ |
کد خبر: 22034 |
بازدید: 38 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: همزمان با دهه کرامت هفته فرهنگی شهرستان دماوند برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما – شاهرخ جهانشاهی اظهار کرد: در شرایط فعلی با توجه به مشکلات اقتصادی و فشارهای خارجی بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت، انسجام و همدلی بین مسئولین و مردم هستیم.

وی افزود: در جامعه نیاز به اعتمادسازی بین مردم وجود دارد و باید دولت در راستای رفع مشکلات مردم تلاش و در جامعه امید ایجاد کند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: عدالت بین زنان و مردان در قانون اساسی به عنوان قانون جنسیتی به آن اشاره شده که در بحث اشتغال بانوان این امر به ندرت رعایت شده است و با توجه به آمار موجود در رسانه ها، جمعیت بانوان تحصیل کرده دو برابر کمتر از مردان فارغ التحصیل است.

جهانشاهی بیان کرد: با توجه به اینکه نیمی از افراد جامعه را بانوان تشکیل داده اند، دولت تلاش های زیادی انجام داده تا ۳۰ درصد از پست های مدیریتی به بانوان تعلق گیرد و این بحث در جامعه جایگاه خود را پیدا کند.

وی تاکید کرد: با توجه به پیش رو بودن دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب برگزاری هفته فرهنگی اتفاق بسیار خوبی است که در شهرستان رخ خواهد داد و ما امیدواریم با همکاری و هماهنگی همه نهادهای دولتی، از ظرفیت شهرستان استفاده کنیم.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: از لحاظ کتابخوانی نسبت به کشورهای دیگر در سطح پایینی قرار داریم، از این رو خانواده ها و دستگاه ها در فرهنگسازی می توانند نقش موثری داشته باشند.

جهانشاهی اضافه کرد: تحکیم نهاد خانواده از موضوعات حائز اهمیت در شهرستان است و با توجه به آسیب‌هایی که متوجه خانواده‌هاست، موضوع طلاق و سایر آسیب‌ها خانواده ها را درگیر کرده که باید در هفته فرهنگی این موضوع را پررنگ کرده و در راستای کاهش آسیب ها در خانواده ها اقدام کنیم.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: کارآفرینی یکی از مباحث مهم در جامعه است که موجب افزایش اشتغال و در نهایت منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می ‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>