دوری از اصل اسلام ما را گرفتار مشکلات کرده است | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

دوری از اصل اسلام ما را گرفتار مشکلات کرده است

انتشار: دوشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۴۳:۵۱ |
کد خبر: 22013 |
بازدید: 40 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: امام جمعه شهرستان قرچک گفت: دوری از اصل اسلام ما را گرفتار مشکلات کرده است و در مسئله اقتصادی، تضعیف و فقر مادی و اقتصادی منشا مفاسد اخلاقی و اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار ما – مردم مومن و خداجوی شهرستان قرچک عصر امروز به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) و همزمان با سالروز دفن دو پیکر مطهر شهدای گمنام زیباشهراین شهرستان با حرکت هیاتهای مذهبی از میدان باب الحوائج، خیابان اصلی زیباشهربه به سمت شهدای گمنان عزاداری کردند.

حجت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در این مراسم ضمن تسلیت شهادت امام صادق (ع) اظهار داشت: معروف ترین توصیه حضرت که متعلق به این زمان است و تذکر بسیار سازنده است، مذهب ها و عقاید باطل، شمارا فریب ندهند و اغفال نکنند.

وی گفت: در دوران امامت امام صادق (ع) که حدود ۳۵ سال بود هفت خلیفه جابجا شدند،.انتقال قدرت از بنی امیه به بنی عباس بود و اوضاع کاملا متشنج و نابسامان بود، حضرت در این شرایط خاص جهاد فرهنگی و علمی را پیش کشیدند و دانشگاه بزرگی را تاسیس کردند.

اسماعیلی بیان کرد: آموزش های تخصصی، تعلیم شاگردان متخصص و مبرز حدود ۴۰۰۰ شاگرد ممتاز فازغ التحصیل شدند که هم مفسر اصلی اسلام ناب و قرآن کریم و هم سد محکمی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان داخلی و خارجی بودند.

وی افزود: غنی ترین منبع و مرجع در کشف حقایق عالم، توحید مفضل است که از امام صادق (ع) آموختند، با بیان قوانین حاکم بر جهان  منطق یکتا پرستی را ثابت کردند.

 قر۱

امام جمعه قرچک تاکید کرد: محتوی مناظرات مطروحه آن زمان که توسط شکاکان و منحرفین مطرح می شد، نظریات مسموم و باطل منحرفین امروز است،عظمت علمی امام (ع) را دوست و دشمن ، شیعه و سنی و اکثر اقلیتهای مذهبی تحسین و تکمیل کردند.

وی تصریح کرد: وضعیت عقیدتی، دینی و علمی امروز حوزه های ما و دانشگاههای ما مطلوب نیست و باید به صراحت با فریاد رسا اعلام کنیم همه باید استغفار کنیم. بهترین راه جبران کوتاهی ها ، استغفار و توبه و اصلاح عملی است.

اسماعیلی گفت: دوری از اصل اسلام ما را گرفتار مشکلات کرده است و در مسئله اقتصادی، تضعیف و فقر مادی و اقتصادی منشا مفاسد اخلاقی و اجتماعی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اهرم اصلی دشمن در تحکیم سلطه، وابستگی و نیازمندی است واز عوامل حفظ آبرو و عزت مسلمین، غنی بودن است، استقلال اقتصادی و فرهنگی دو عامل عزت هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>