نهایت ورزش باید به ادب و اخلاق منتهی شود | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

نهایت ورزش باید به ادب و اخلاق منتهی شود

انتشار: یکشنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۹:۵۵ |
کد خبر: 21994 |
بازدید: 42 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان پردیس در اولین جلسه بدنسازی و پرورش اندام شهرستان پردیس گفت: نهایت ورزش باید به ادب و اخلاق منتهی شود و فعالان در این عرصه باید برای این موضوع اهمیت بیشتری قایل شوند.

به گزارش خبرنگار ما – اولین جلسه تخصصی هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان پردیس با حضور جمعی از قهرمانان، مربیان و مدیران باشگاه های بدنسازی شهرستان در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان برگزار شد.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان پردیس با اشاره به اینکه هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان جزو هیئت‌های فعال و دارای قهرمانان ملی، جهانی و آسیایی است عنوان کرد: برنامه‌ها در هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان زیربنایی آغاز شده که از این رو باید با تشکیل کمیته استعدادیابی در هیئت نگاه ویژه‌ای به استعدادهای موجود در این رشته ورزشی داشته باشیم.

محمدرضا خلج گفت: اداره ورزش و جوانان حمایت خود را از برنامه ها، برگزاری کلاس های مربیگری و ساماندهی باشگاه های خصوصی توسط کمیته استعدادیابی و آموزش اعلام نموده است.

مدیر اکادمی تخصصی بدنسازی البرز پردیس با بیان اینکه اخلاق در ورزش باید در این رشته ورزشی بیش از پیش رعایت و سرلوحه کارها قرار گیرد، افزود: تعامل و همکاری با همه سلیقه ها، ریشه ای کار کردن، استعداد یابی، ایجاد همدلی، توجه به نونهالان و نوجوانان، توسعه ورزش علمی، برگزاری لیگ شهرستانی، فعال کردن ورزش پرورش اندام در اماکن ورزشی و توجه و بها دادن به آنها، تشکیل مجمع خیرین، تجهیز و به روز کردن وسایل سالن هاو برگزاری کلاس های آموزشی برای مربیان و داوران از جمله برنامه های هیات است.

در ادامه دبیر هیات پرورش اندام و بدنسازی به تشریح برنامه های در نظر گرفته شده پرداخت و گفت: بدنسازی پیش‌نیاز تمامی رشته‌های ورزشی است که در این دوره هیأت پرورش اندام شهرستان پردیس با انتخاب اعضای چابک‌تر و متخصص به‌دنبال ارتقای این رشته ورزشی در سطح شهرستان است.

عمرانی تاکید کرد: برنامه‌های این دوره هیأت پرورش اندام شهرستان با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اعضای هیأت مبتنی بر آموزش‌های آکادمیک، برگزاری مسابقات و سمینارها دنبال خواهد شد.

وی سپس مسئولین هریک از کمیته ها را مشخص و اعلام نمود.

در ادامه دکتر صالح نیا مسئول کمیته استعداد یابی و آموزش شهرستان پردیس در خصوص پیشبرد ورزش بدنسازی به صورت علمی برنامه هایی را ارایه داد.

عضو هیات علمی دانشگاه ازاد اسلامی رودهن در مورد تعریف بدنسازی یادآور شد: بدنسازی به انجام یکسری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاه‎های گوناگون به طرق مختلف اطلاق می‎شود که با کمک تغذیه اصولی و علمی، آمادگی‎های جسمانی فرد را رشد داده و تاثیرات بسیار مطلوبی بر توانائی‎های بدنی فرد بر جا می‎گذارد.

وی در ادامه افزود: این افزایش جسمانی به بهترین شکل ، حالتی در بدن ایجاد می‎شود که علاوه بر قدرت و توانائی‎های بدنی به صورت موزون و متناسب در می آید که از آن به زیبائی اندام یاد می‎شود.

این مدرس دانشگاه در مورد اهمیت و نقش ورزش در گسترش سلامت جامعه تصریح کرد: امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند. برخی از مردم ورزشکار حرفه‎ای هستند و گروهی ورزشکار آماتور، و عده‎ای نیز از راه ورزش امرار و معاش می‎کنند و عده‎ای نیز طرفدار ورزش و علاقه‎مند به دیدن برنامه های ورزشی هستند.

وی در مورد فواید ورزش بدنسازی برای سنین مختلف تاکید کرد: ورزش بدنسازی برای سنین مختلف فواید گوناگونی دارد در دوران نوجوانی(۱۵ الی ۱۸ سال)باعث افزایش روحیه اعتماد به نفس، کاهش افسردگی می‎شود و به دلیل ویژگی خاص این ورزش انحرافات اخلاقی نیز کاهش پیدا می‎کند. ما قصد داریم با همکاری هیات پرورش اندام رویکرد جدیدی در عملکرد این هیات با ابزار آموزش و استعدادیابی رقم بزنیم.

در پایان مدیران و مربیان باشگاه های ورزشی نظرات و پیشنهاد های خود را در مورد برنامه های آتی هیات بیان کردند و مقرر شد جلسه بعدی با حضور همه مدیران و مربیان سالن های بدنسازی شهرستان و قهرمانان در تاریخ ۲۵ تیرماه ساعت ۱۰ صبح جهت تصمیم گیری مسابقات و برنامه ها در محل اداره ورزش و جوانان برگزار شود.

گفتنی است اسامی مسئولین کمیته ها به شرح ذیل اعلام شد؛

کمیته قویترین مردان: حمید تقی زاده

کمیته پاورلیفتینگ: کامران میرزایی

کمیته بدنسازی و بادی کلاسیک: رضا چاکوچ و محسن حسنی

کمیته فیتنس و نچرال: علی ماهری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>