مصرف آب باید مدیریت شود | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

مصرف آب باید مدیریت شود

انتشار: جمعه, ۱۵ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۵:۴۱ |
کد خبر: 21962 |
بازدید: 40 views |
بدون دیدگاه


دماوند۱

دماوند – ابتکارورامین: استاندار تهران با اشاره به اینکه امسال کمبود بارندگی و بحران خشکسالی را در کشور و استان بیشتر شاهد هستیم، گفت: امسال در استان تهران ۲۸ درصد کمبود نزولات آسمانی داشتیم که می توان با مدیریت صحیح در بخش صنعت، کشاورزی و آب شرب، بحران پیشروی را کنترل کرد.

به گزارش خبرنگار ما – محمدحسین مقیمی روز جمعه در آیین افتتاح مجتمع آب‌رسانی روستایی رودافشان از توابع شهرستان دماوند که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای کلاک برگزار شد، اظهار داشت: علاوه بر مشکلات آب، در بخش برق نیز نیازمند مدیریت در مصرف هستیم زیرا ۴ هزار مکابایت کمبود برق در سطح نیروگاه های برق کشور وجود دارد.

استاندار تهران با بیان اینکه در راستای کنترل مصرف آب و برق، تصمیم گرفتیم ۱۰ درصد از برق مصرفی استان تهران را کاهش دهیم، گفت: ساعات اوج مصرف از ۱۲ تا ۱۶ است که اگر این زمان مدیریت شود، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین از دستگاه های دولتی به غیر از دستگاه های خدمات رسان خواسته شده تا ۲ ساعت فعالیت کاری خود را جلوتر آغاز کنند و همچنین در بخش آب شرب نیز از مردم می خواهیم صرفه جویی را سرلوحه قرار دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: لازم است علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب شرب، با تقویت و توسعه روش های نوین آب کشاورزی، از هدر رفت آب جلوگیری کنیم.

مقیمی در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه آبرسانی به روستاهای کلاک و یدره نیز گفت: مسئولان اگر به درستی وظابف خود را انجام دهند قطعا مردم نیز قدردان خواهند بود؛ افتتاح این دو پروژه نشان داد اگر همت و تعامل باشد، کار انجام می شود.

استاندار تهران همچنین تصریح کرد: امروز آمریکا برای توقف هر واحد تولیدی ما جشن می‌گیرد و زمانی می توان پیروز میدان بود که از تمامی ظرفیت ها در جهت توسعه اقتصادی استفاده شود.

وی با بیان اینکه وظیفه امروز ما استفاده درست از تمامی ظرفیت ها است، گفت: آنچه باعث شکست دشمن خواهد شد، حرکت در مسیر رشد و تعالی و استفاده از توانایی ها و استعدادهای جوانان کشور است زیرا امروز ایران با وجود منابع فراوان، نیروی انسانی کارآمد و تخصص و تجربه می تواند هر فشار و تهدید را پشت سر بگذارد.

استاندار تهران با بیان اینکه امروز وظیفه ما حرکت صنایع به سمت تولید و شکوفایی است، تصریح کرد: رفع مشکلات، توسعه صنایع و تولید داخلی، تقویت بخش کشاورزی، حمایت از بخش خصوصی و گردشگری و… می تواند هر کدام یک فرصت ارزشمند برای مقابله با مشکلات اقتصادی باشد.

وی به بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: آنچه بیش از همه می تواند به اقتصاد کشور کمک کند، تقویت زیرساخت های بخش گردشگری است که باید تمام امکانات را فراهم کنیم تا ارز تولید وارد کشور شده و بخش‌های کشاورزی و صنایع فعال شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه فرمانداران باید بیشتر وقت خود معطوف به رفع مشکلات اقتصادی و تقویت زیرساخت های تولید کنند، گفت: خدمتگزاری بی منت وظیفه همه مسئولان است و اگر همکاری همه دستگاه ها برای رفع مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد، تولیدکنندگان خود پیش قدم خواهند شد.

لازم به ذکر است، مجتمع آبرسانی روستایی رودافشان با ۱۲ کیلومتر مربع خط انتقال، سه باب مخزن ۵۰ مترمکعبی، دو باب ایستگاه پمپاژ به ظرفیت یک هزار مترمکعب در روز با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال ۵۰۰ خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

این مجتمع چهار روستا را آبرسانی می کند که امروز با حضور استاندار تهران و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان و همچنین مسئولان شهرستانی روستای کلاک و یدره به مرحله بهره برداری رسید و روستای رودافشان و مشهد نیز در روزهای آینده به مرحله بهره برداری می رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>