۸۶٫۸ درصد روستاهای استان تهران آب سالم دارند | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

۸۶٫۸ درصد روستاهای استان تهران آب سالم دارند

انتشار: جمعه, ۱۵ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۵:۰۵ |
کد خبر: 21959 |
بازدید: 48 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: ۸۶٫۸ درصد جمعیت روستاهای تهران از شبکه آب روستایی سالن برخوردارند که این میزان از متوسط کل کشور بالاتر است.

به گزارش خبرنگار ما – رضا پور رجب روز جمعه در آیین افتتاح مجتمع آبرسانی رودافشان از توابع شهرستان دماوند در خصوص این پروژه اظهار داشت: پروژه آبرسانی دو روستای کلاک و یدره از چهار روستای مجتمع آبرسانی رودافشانی جزو مصوبات دولت بوده و از صندوق توسعه ملی با اعتباری بالغ بر شش میلیارد تومان به مرحله بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: این مجتمع از یک حلقه چاه فلمن در ارتفاع یک هزار و ۷۰۰ متر تامین آب می کند و برای اجرای پروژه ۱۲ کیلومتر خط انتقال با استفاده از لوله فولادی مانیسمان و پلی اتیلن ۲۰ بار در سایز ۱۶۰ میلیمتر، ۲ ایستگاه پمپاژ و سه باب مخزن ذخیره ۵۰ مترمکعبی به ظرفیت یک هزار متر مکعب برای ۵۰۰ خانوار به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول بیان کرد: این مجتمع چهار روستای کلاک، یدره، رودافشان و مشهد از توابع شهرستان دماوند را تحت پوشش دارد که امروز آبرسانی از دو روستای کلاک و یدره به مرحله بهره برداری رسید و در آینده نزدیک روستاهای رودافشان و مشهد نیز انجام می شود.

وی با بیان اینکه ۲۳۷ میلیارد تومان به منظور افتتاح مجتمع های آبرسانی در روستاهای استان تهران از طریق صندوق توسعه ملی انجام می شود، افزود: تا پایان سال ۱۰ مجتمع آبرسانی برای ۱۱۲ هزار نفر جمعیت روستایی در دستور کار داریم.

این مقام مسئول با اشاره به ۲ پروژه مهم در سال جاری در روستاهای استان تهران، گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب روستای نیکنامده از توابع شهرستان شمیرانات در شهریور ماه و تصفیه خانه آب روستای گل حصار شهرستان ری با استفاده از روش نانو فیلتراسیون برای نخستین بار در کشور تا پایان آبان افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به دیگر پروژه های این منطقه افزود: یک مجتمع آبرسانی در مهاباد فیروزکوه و یک مجتمع دشت مشاء دماوند را به زودی بهره برداری خواهیم کرد.

پور رجب در خصوص مشکلات آب روستای گرمابسرد از توابع شهرستان دماوند نیز گفت: این روستا تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار ندارد و در نظر داریم بعد از اینکه تحت اختیار ما قرار گرفت بتوانیم مشکل آب این روستا را نیز برطرف کنیم.

**هدف دولت در ارائه خدمات پیگیری است نه درمان

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند همچنین در این مراسم با بیان اینکه باید به نحوه مصرف آب توجه و از آن مراقبت کرد، گفت: این پروژه نشان داد که مسئولان شهرستان به وعده های خود عمل می کنند و اگر ما همت و زمان به درستی استفاده کنیم، بسیاری از مشکلات قابل حل است.

وی ادامه داد: نباید بگذاریم یک موضوع به مرحله جبران خسارت برسد و باید قبل از وقوع حادثه پیشگیری کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: باید در استفاده از آب برنامه های خود را تغییر داده و صرفه جویی کنیم و به دستگاه ها نیز اعلام کردیم، نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش مصرف داشته باشند تا بتوانیم از این نعمت سال های طولانی نیز بهره مند شویم.

همچنین مهدی حیدری، بخشدار مرکزی دماوند بیان کرد: آب بهانه ای نیکو برای توسعه و آبادانی و پایه و اساس یک حرکت بزرگ در این منطقه است.

وی ادامه داد: پروژه رودافشان یکی از مواردی است که از دولت گذشته به این دولت انتقال پیدا کرد و مردم این روستا ۷ سال از داشتن این نعمت محروم بودند.

حیدری گفت: دولت گذشته، می توانست در فراوانی بودجه این معضل را حل کند، اما این امر انجام نشد و فقط کارهای مقدماتی صورت گرفت و حواشی موجود تاخیری برای عملی شدن این موضوع بود که هم خوشبختانه با تلاش مسئولان و حمایت دولت شاهد تحقق آن هستیم.

محمد حسین مقیمی استاندار تهران برای افتتاح پروژه آبرسانی به دو روستای دماوند به این شهرستان سفر کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>