بیش از ۱۱ کیلومتر راه اصلی و روستایی دماوند آسفالت شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

بیش از ۱۱ کیلومتر راه اصلی و روستایی دماوند آسفالت شد

انتشار: چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۰۲:۴۵ |
کد خبر: 21922 |
بازدید: 53 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ایی شهرستان دماوند از آسفالت بیش از ۶ کیلومتر راه اصلی و ۵ کیلومتر راه روستایی شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – شورش احمدی خطیر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ترمیم و بهسازی راه های اصلی و روستایی شهرستان اظهار داشت: طی چند ماه گذشته بیش از ۶ کیلومتر ترمیم روکش آسفالت بزرگراه دماوند- فیروزکوه در محدوده های آئینه ورزان، گردنه سرهار، گلاهک، سیدآباد، محدوده پل دلیچایی، اوزنه، جابان و سربندان انجام شده است.

وی با بیان اینکه آسفالت ۵ کیلومتر راه روستایی نیز به اتمام رسید، گفت: این میزان مربوط به روستای اچونک، گرم آبسرد و مقانک است که به صورت کلی و در قالب لکه گیری انجام شده و ۹ کیلومتر دیگر نیز در شرف عقد قرارداد می باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر این میزان، بیش از ۵۰۰ تن آسفالت نیز به دهیاریها، شوراها، شهرداری کیلاون و رودهن جهت آسفالت محورهای روستایی و شهری اختصاص یافت.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دماوند در ادامه به نصب بیش از ۲۱۰۰ تابلوی استیل فلکس در حاشیه بزرگراه دماوند – فیروزکوه، محورهای فرعی و روستایی، تعویض و نصب بیش از یکصد چراغ چشمک زن در دوربرگردان ها و دماغه ها و کنترل و نظارت بر عملکرد ناوگان باری و مسافربری خبر داد.

وی همچنین در ارتباط با اقدامات فرهنگی صورت گرفته توسط این نهاد، بیان داشت: اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها، توزیع اقلام ایمنی به دانش آموزان و مدارس، اجرای طرح توسعه فرهنگی و ارتقاء ایمنی راکبین موتورسیکلت و اهدای بیش از ۳۰۰ عدد کلاه و اقلام ایمنی از جمله اقدامات فرهنگی این نهاد بوده است.

این مقام مسئول در خصوص فعالیت های در دست اقدام نیز گفت: تکمیل پروژه روشنایی محدوده سربندان و پیگیری روشنایی محدوده سیدآباد و کمربندی جنوبی بومهن در سال جاری انجام می شود.

احمدی خطیر در خصوص عملیات راهداری افزود: آشکارسازی نقاط پرحادثه، علف تراشی، تسطیح و رگلاژ شانه راه، پاکسازی و زیبا سازی حریم راه، قنو زنی جهت هدایت آبهای سطحی، لکه گیری و آسفالت از جمله اقدامات این نهاد در ماه های اخیر بود.

احمدی خطیر اضافه کرد: بازگشایی دهانه پل ها، درایواسیون پل های بزرگ، رنگ آمیزی نرده پل ها و حفاظ های جانبی، جلوگیری از فعالیت دست فروشان در حاشیه راه ها، نصب علائم ایمنی و ترافیکی در محورها و مقاطع پر حادثه، تعمیر گاردریل ها و علائم معیوب، پاکسازی دیوار نویسی ها، شستشوی تابلو ها و علائم، تنظیف پارکینگ ها از دیگر فعالیت های صورت گرفته در سال جاری است.

شهرستان دماوند ۳۸۰ کیلومتر راه شهری و روستایی دارد. این شهرستان با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>