لزوم فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب و برق در قرچک | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

لزوم فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب و برق در قرچک

انتشار: سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۴۵:۱۱ |
کد خبر: 21901 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک  – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: مسئولان شهرستان قرچک نسبت به فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب و برق با شیوه مردمی کردن فرهنگ الگوی مصرف اقدام لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ما – جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک با محوریت کاهش مصرف انرژی به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضور حجت‌الاسلام سینکایی دادستان، علیرضا رشیدیان معاون عمرانی فرمانداری و دیگر اعضا این ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 قر (۲)

مسعود مرسلپور در این جلسه به کمبود آب و برق در کشور اشاره کرد و افزود:  همه مردم و مسئولان بحران کمبود آب و برق را مثل سایر بحران‌ها جدی بگیرند و اگر مصرف آب مدیریت نشود، بحران آب و مشکل کم‌آبی کشور را تهدید می‌کند.

 قر (۱)

وی تأکید کرد: دستگاه‌های خدمات رسان با استفاده از پتانسیل بسیج، آموزش‌وپرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، امور مساجد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، مخابرات، اداره محیط‌زیست شهرستان نسبت به فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب و برق با شیوه مردمی کردن فرهنگ الگوی مصرف اقدام لازم را انجام دهند.

 قر (۵)

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: ادارات آب و برق در صورت استفاده غیرمتعارف بخش خانگی و بخش اداری در زمان پیک مصرف تابستانه نسبت به قطع موقت انشعاب متقاضی پرمصرف اقدام لازم معمول نمایند.

 قر (۳)

فرماندار قرچک گفت: ادارت آب و برق سرجمع کاهش مصرف آب و برق در روستاهای تابعه شهرستان به‌واسطه تلاش‌های دهیاری‌ها و اعضای شورای اسلامی روستاها در امر فرهنگ‌سازی الگوی مصرف با رویکرد ۲۵درصد کاهش اقدام و پس از تأیید به این فرمانداری اعلام نمایند.

 قر (۶)

مرسلپور افزود:  پس از ارائه گزارش آبفای شهرستان در خصوص پرونده‌ای مطروحه در محاکم قضایی منطقه پاکدشت با ذکر نام و شماره پرونده به دادستانی و فرمانداری برای تسریع در رسیدگی و قطع انشعابات غیرمجاز در حوزه پاکدشت که از خط انتقال آب قرچک بهره‌برداری می‌نمایند اقدام لازم معمول گردد .

 قر (۴)

وی تأکید کرد: با توجه به افزایش مصرف آب فضای سبز موجود در شهرستان و گزارش اداره آب و فاضلاب مبنی بر هدر رفت ۳۰ درصدی آب شرب مصرفی تا اطلاع ثانوی با هماهنگی دهیاری روستای ولی‌آباد و شهرداری از طریق خروجی آب قنات روستای ولی‌آباد نسبت به پر نمودن تانکرهای خود جهت آبیاری فضای سبز سطح شهر اقدام کنند و به جهت عدم استفاده شهرداری از آب شرب در آبیاری فضای سبز شهری، اداره آب و فاضلاب موظف به همکاری لازم با شهرداری در خصوص تأمین آب غیر شرب در جهت آبیاری فضای سبز است.

فرماندار قرچک بیان داشت: اداره صنعت، معدن و تجارت ضمن تشکیل تیم نظارتی مشترک با ادارات برق، آب و فاضلاب و گاز بر مدیریت مصرف آب و برق در این فصل در حوزه  اصناف و مراکز تولیدی و کارگاه‌ها و کارخانه‌های صنعتی، نظارت کافی را داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>