باغ دیلمان شهرری به بوستان عمومی تبدیل شد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

باغ دیلمان شهرری به بوستان عمومی تبدیل شد

انتشار: یکشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۷:۱۳ |
کد خبر: 21861 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: شهردار منطقه ۲۰ (شهرری) گفت: باغ دیلمان با مساحتی بالغ بر یکهزار و ۷۰۰ مترمربع از سوی مدیریت شهری این منطقه تملک و به بوستان عمومی با نام شهید مسلمی برای استفاده شهروندان شهرری تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ما – سید احمد صفوی اظهار داشت: تبدیل باغ دیلمان به بوستان شهید مسلمی نمونه ای از تحقق خواسته های اهالی محل است چرا که مالک آن با قبول تعهد جابه جایی درختان آن محدوده تصمیم بر ساخت و ساز داشت.

وی با بیان اینکه بخشی از درختان این باغ طی ۲۰ سال گذشته با همت اهالی محل کاشته شده است، گفت: مدیریت شهری منطقه با احترام به درخواست شهروندان و چشم پوشی از درآمد حاصل از این طرح، نسبت به ابطال پروانه ساختمانی اقدام کرد.

وی ادامه داد: این باغ با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال از سوی سازمان املاک شهرداری تهران تملک شد تا با کاربری بوستان عمومی مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

صفوی افزود: باغ قوام از دیگر باغ های قدیمی شهرری محسوب می شود که از سوی شهرداری منطقه ۲۰ تملک شده و در مرحله مطالعاتی برای تبدیل به باغ ایرانی است.

وی با اشاره به اینکه حفظ و حراست از باغ های شهری از مهمترین اولویت های شهرداری است، افزود: برنامه ریزی برای احداث سه بوستان دیگر نیز در دستور کار سال جاری قرار دارد تا با اضافه شدن به بوستان های عمومی، سرانه فضای سبز شهروندان ری بیشتر شود.

شهردار منطقه ۲۰ به وضعیت مطلوب فضای سبز شهرری و اهمیت مشارکت شهروندان در نگهداشت این فضاها اشاره کرد و یادآور شد: احداث مساحتی بالغ بر ۵۰ هکتار فضای سبز جدید در قالب بوستان های شهری با کاربری های تخصصی و عمومی در دست اجراست که تا پایان سال به بهره برداری می رسد و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

شهرری دارای ۱۷۷ قطعه بوستان به مساحت ۱۹۱ هکتار است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در سالجاری با احداث ۶ بوستان جدید نسبت به سال گذشته، ۱۴ هکتار به بوستان های این شهر افزوده می شود.

هم اکنون سرانه فضای سبز این شهر با ۲ هزار و ۴۲۰ هکتار بیش از ۱۹ متر مربع است.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>