کنتورهای آب جنوب تهران به سامانه قرائت از راه دور مجهز می شوند | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

کنتورهای آب جنوب تهران به سامانه قرائت از راه دور مجهز می شوند

انتشار: شنبه, ۹ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۱:۰۴ |
کد خبر: 21842 |
بازدید: 86 views |
بدون دیدگاه


ری۱

ری – ابتکارورامین: معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ از اجرای سامانه قرائت از راه دور و آنلاین کنتورهای مشترکین نواحی جنوب تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – محسن رنجبری اظهار داشت: قابلیت شناسایی کنتورهای خراب، طبقه بندی اطلاعات مصرف آب، قابلیت دسترسی به اطلاعات، برنامه ریزی برای صرفه جویی در مصرف آب از مهمترین مزایای این سامانه است.

وی تصریح کرد: این سامانه همچنین موجب دسترسی مشترک به بخشی از اطلاعات و امکان مشاهده میزان مصرف و قابلیت تشخیص نشت شبکه در بخش داخلی مشترک می شود.

وی ادامه داد: مرحله نصب، راه اندازی و بهره برداری این سامانه هم اکنون بر روی ۴۰ کنتور پر حجم سه اینچ به بالا از جمله پالایشگاه نفت تهران، سیمان تهران، انبار دخانیات، ایران ترانسفور و دیگر مراکز بزرگ صنعتی در نواحی جنوب تهران اجرا شده است.

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ اضافه کرد: گام بعدی این فن آوری بر روی کنتورهای ۲ اینچ و یک و نیم اینچ در حال انجام است.

وی از اجرای طرح ۱۲۲ در راستای دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع نیز خبر داد و گفت: این طرح با وجود برخی نواقص در این منطقه به طور کامل اجرا شده است.

وی گفت: با اجرای این طرح تمامی فعالیت های مشترکین به صورت غیر حضوری انجام می شود.

به گزارش ایرنا، شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ شهر تهران به مرکزیت شهرستان ری منطقه ای به وسعت حدود ۱۳۸ کیلومتر مربع شامل ۸۰ کیلومتر مربع از شهر تهران و پنج شهر باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، خاورشهر و قیامدشت با جمعیت حدود یک میلیون و۶۸۸ هزار نفر را زیر پوشش خدمات رسانی دارد.

تعداد مشترکان آبفای منطقه ۲۴۵ هزار مشترک است و تعداد مشترکان فاضلاب ۱۸۰ هزار مشترک است. همچنین یکهزارو ۷۰۰ کیلومتر طول خطوط شبکه توزیع آب ۱۹۲ کیلومتر طول خطوط انتقال و ۱۰ هزارو ۵۰ کیلومتر طول خطوط فاضلاب دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>