تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد در ورامین | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد در ورامین

انتشار: پنج شنبه, ۷ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۶:۲۱ |
کد خبر: 21808 |
بازدید: 50 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: همزمان با هفته مبارزه با موادمخدر، زنجیره انسانی نه به اعتیاد ، روز چهارشنبه باحضور داوطلبین جمعیت هلال احمر در مقابل فرمانداری ورامین تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ما – رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین با حضور در جمع شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی گفت : مهمترین راه پیشگیری از ابتلا افراد و به ویژه جوانان به موادمخدر، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی است.

حمیدرضا تاجیک افزود : با ارائه آموزش های لازم به خانواده ها ، اطلاع رسانی و آگاه سازی آنان از اثرات جبران ناپذیر سوء مصرف مواد مخدر بویژه می توان از ابتلاء افراد به مواد مخدر پیشگیری کرد چرا که پیشگیری کردن به مراتب از درمان اعتیاد ساده تر است.

وی تصریح کرد: داوطلبین جمعیت هلال احمر با تشکیل حلقه انسانی نه به اعتیاد تلاش دارند تا به وظیفه اطلاع رسانی خود در مقابله با اعتیاد عمل کرده و با آگاه سازی جامعه و حساس کردن آنان ، از ابتلای افراد به مواد مخدر جلوگیری کنند.

تاجیک تصریح کرد: جمعیت هلال احمر ورامین به منظور آگاه سازی از مضرات مصرف موادمخدر ، با برگزاری کلاس های آموزشی و همایش های تخصصی مشترک با بهزیستی ، تلاش دارد تا گام های اساسی در راستای اطلاع رسانی جامعه بردارد.

وی بیان کرد: همزمان با اقامه نماز سیاسی عبادی جمعه ، داوطلبین جمعیت هلال احمر ورامین با استقرار پایگاه اطلاع رسانی ، برشورهای تخصصی مقابله با مواد مخدر را بین نمازگزاران توزیع می کنند.

مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۳۶۶ (۱۹۸۷ میلادی) روز پنجم تیر (۲۶ ژوئن) را به عنوان روز جهانی مبارزه با سوءمصرف مواد و قاچاق تعیین کرد که در کشور ما با عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر شناخته می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>