فاز اول بیمارستان قرچک به بهره‌برداری خواهد رسید | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

فاز اول بیمارستان قرچک به بهره‌برداری خواهد رسید

انتشار: چهارشنبه, ۶ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۰۸:۴۲ |
کد خبر: 21788 |
بازدید: 173 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: فاز اول بیمارستان ۹۴ تختخوابی شهید ستاری قرچک به‌صورت کامل آماده بهره‌برداری است.

به گزارش خبرنگار ما – مسعود مرسلپور صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات بیمارستان شهید ستاری شهرستان قرچک که با حضور سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس، حمید جمالی رئیس بیمارستان و حسین لیاقت دار رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در محل بیمارستان برگزار شد، اظهار داشت: بیمارستان شهید ستاری با کمک بنیاد برکت و با حمایت و پشتیبانی دولت با امکانات فوق پیشرفته آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

وی بابیان اینکه کارهای خدماتی بیمارستان قرچک به بخش خصوصی واگذار می‌شود، افزود: بیمارستان ۹۴ تختخوابی شهید ستاری شهرستان قرچک کاملاً دولتی است و تمام تعرفه‌های آن در بخش درمان و بستری دولتی محسوب می‌شود و برخی مطالب در فضای مجازی گفته می‌شود که این بیمارستان به بخش خصوص واگذار می‌شود، کاملاً کذب و دروغ است.

*فاز اول بیمارستان شهید ستاری قرچک به بهره‌برداری خواهد رسید

مرسلپور گفت: بیمارستان شهید ستاری قرچک این آمادگی را دارد که کار خود را شروع کند و چند گزینه از مقامات عالی در کشور برای افتتاح این بیمارستان در نظر گرفته‌شده است که در حال رایزنی هستیم.

رئیس شورای سلامت شهرستان قرچک بابیان اینکه چندین دکتر متخصص در این بیمارستان قرار است شروع بکار کنند که مقیم بیمارستان هستند، تصریح کرد: کار خوبی که رئیس جدید بیمارستان شهید ستاری انجام داده این است که بیمارستان در جهت رفع مشکلاتش هیئت‌امنایی مدیریت شود و رئیس بیمارستان، فرماندار، امام‌جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به همراه رئیس بیمارستان به‌عنوان هیئت‌امنا این مسؤولین را بر عهده بگیرند و با تصمیمات خوب و درست به مردم فهیم و خوب شهرستان خدمات خوبی ارائه شود.

در ادامه حمید جمالی رئیس بیمارستان شهید ستاری شهرستان قرچک نیز از حمایت‌های بی‌دریغ مسئولان شهرستان درراه اندازی این بیمارستان تشکر کرد و اظهار داشت: در بیمارستان‌های تهران تعداد کمی دکتر متخصص مقیم فعالیت می‌کنند، ولی در بیمارستان شهید ستاری قرچک ۶ دکتر متخصص مقیم شروع به کار خواهند کرد.

وی بابیان اینکه فضایی که برای این بیمارستان در نظر گرفته‌شده است کم است و باید گسترش پیدا کند، افزود: این بیمارستان نیاز به بخش‌های آنژیوگرافی، اتاق‌های عمل چشم دارد و باید برسی شود که عمده مشکل مردم که به خاطر نداشتن امکانات در این شهرستان بابت عمل جراحی به تهران می‌روند در نظر گرفته شود که مردم از خدمات خوبی بهره‌مند شوند.

رئیس بیمارستان شهید ستاری شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: تیمی را در این بیمارستان فعال‌شده است که تخصص خوبی درراه اندازی و اقتصادی کردن بیمارستان‌ها در کشور دارند.

جمالی بیان داشت: درخواست ما از فرماندار، امام‌جمعه و نماینده مردم در مجلس این است که از ما درخواست یک بیمارستان خوب، تخصصی و فنی را بخواهند که بتوانیم مشکل درمان شهروندان قرچکی را در این بیمارستان به‌خوبی و به نوع پیشرفته پیش حل کنیم و در این امر به مجموعه مدیران بیمارستان کمک کنید.

حسین لیاقت دار رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: سال گذشته توسط سازمان سنجش آموزشی کشور برای استخدام نیروهای بهداشتی و درمانی و پزشکان آزمون برگزار شد که در فروردین‌ماه نیروها معرفی‌شده‌اند به دانشگاه و مراحل گزینش در حال انجام است.

 قر (۳)

وی افزود: در سال گذشته بخش‌هایی که زمان‌بر بود مانند بخش‌های چهارگانه و رادیولوژی راه‌اندازی شد و پروانه بهره‌برداری، شناسه ملی، حساب بانکی، مکاتبه و عقد قرارداد با سازمان‌های بیمه گری در سال گذشته انجام‌شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک تصریح کرد: با توجه به دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بابت افتتاح بیمارستان مناقصه‌ای برای واگذاری مدیریت بیمارستان به بخشی خصوصی برگزار شد، مناقصه در اوایل خرداد انجام شد، شرکت نسیم سلامت خاتم که با بانک پاسارگاد همکاری دارد به‌عنوان برنده مناقصه معرفی و این شرکت مدیریت بیمارستان را به عهده خواهد داشت.

 قر (۱)

لیاقت دار خاطرنشان کرد: بیمارستان ازنظر تجهیزات سرمایه‌ای، نیروی انسانی، بهداشت و درمان و پزشک توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام می‌شود، تعرفه‌ها به‌صورت دولتی از بیماران گرفته می‌شود و نظارت مالیان نیز بر عهده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

وی افزود: فاز اول این بیمارستان از چهار اتاق عملی موجود، دو اتاق عمل راه‌اندازی می‌شود و هر عمل جراحی که باشد در این دو اتاق بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود و دو اتاق عمل دیگر نیز در سه ماه آینده فعال خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک اظهار داشت: در بیمارستان شهید ستاری چهار بخش وجود دارد که در فاز اول بیماران در دو بخش زنان، جراحی و داخلی بستری می‌شوند که ۳۱ تخت دارد. بخش رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه که نیاز همه بیماران است به‌صورت شبانه‌روزی باز است.

 قر (۲)

لیاقت دار افزود: بخش اورژانس که گلوگاه هر بیمارستان است، به‌صورت کامل تجهیز شده و ۶ پزشک طب اورژانس و کارکنان خوب و باتجربه‌ای برای این بخش مهم در نظر گرفته‌شده است.

وی در پایان تأکید کرد: در فاز اول افتتاح بیمارستان، بنابراین است که ۸۰ درصد کار بیمارانی که مراجعه می‌کنند، خدمات درمانی به‌خوبی انجام شود، ضمن اینکه بیمارستان‌های مفتح ورامین و مهدیه تهران با دستور معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به‌عنوان بیمارستان معین این شهرستان می‌باشند، که خدایی نکرده به خاطر اینکه بیمارستان تازه شروع بکار کرده است جان عزیزی به خطر نیفتد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>