تولید گندم شهرستان ری ۸ درصد کاهش یافت | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

تولید گندم شهرستان ری ۸ درصد کاهش یافت

انتشار: سه شنبه, ۵ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۵۷:۳۳ |
کد خبر: 21763 |
بازدید: 40 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: امسال ۵۸ هزار تن گندم از مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به سال گذشته هشت درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار ما – ابوالفضل خلیل پور با بیان اینکه هم اکنون مراحل پایانی برداشت گندم در این شهرستان سپری می شود، افزود: ۶۳ هزار تن گندم در سال زراعی گذشته از مزارع این شهرستان برداشت شد که امسال این میزان به ۵۸ هزار تن کاهش یافت.

وی اضافه کرد: کاهش نزولات آسمانی و ریزش محصول در اثر طوفان های بهاری از دلایل کاهش تولید گندم در این شهرستان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ری در سال زراعی جاری زیر کشت گندم رفت، افزود: با وجود اینکه امسال تولید گندم کاهش یافته است ولی از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

خلیل پور گفت که افزایش دانش زراعت کشاورزان، زمین مرغوب ، نظارت های دقیق کارشناسان جهاد کشاورزی و کنترل آفت ‘سن زدگی’ از دلایل اصلی افزایش این میانگین است.

وی اضافه کرد: قیمت مصوب برای هر کیلوگرم گندم از سوی دولت ۱۳ هزار ریال است که توسط سه مرکز در این شهرستان خریداری می شود.

وی در ادامه به برداشت جو در این شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: کشاورزان این شهرستان از مجموع هفت هزار و ۸۰۰ هکتار سطح زیر کشت جو بیش از۳۲ هزار تن را برداشت کردند.

رییس اداره جهاد کشاورزی ری گفت: از آنجایی که قیمت جو در بازار از قیمت مصوب دولت برای خرید تضمینی بالاتر است، کشاورزان شخصا اقدام به فروش محصولات خود به دامداران و مصرف کنندگان کرده اند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با دارا بودن ۲۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می کند.

این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید جو و تخم مرغ در استان تهران را دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>