مدیریت چرا در ۲۳۵ هزار هکتار از مراتع فیروزکوه اجرا شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

مدیریت چرا در ۲۳۵ هزار هکتار از مراتع فیروزکوه اجرا شد

انتشار: سه شنبه, ۵ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۵۶:۲۷ |
کد خبر: 21760 |
بازدید: 59 views |
بدون دیدگاه


فیروز- ای

فیروزکوه – ابتکارورامین: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه گفت: با هدف بهره برداری اصولی و بهینه و جلوگیری از تخریب عرصه های مرتعی، ۲۳۵ هزار هکتار از مراتع ییلاقی این شهرستان زیر پوشش پروژه مدیریت چرا و کنترل دام قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ما – جمشید جویباری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای این پروژه همزمان با فصل چرا و کوچ عشایر به این مراتع آغاز شده و تاکنون علاوه بر جلوگیری از ورود دام غیر مجاز، بسیاری از دام هائی که به صورت غیر قانونی وارد این مراتع شده بودند ، اخراج شده اند.

وی اظهار داشت: برای اجرای دقیق این پروژه تیم های کنترل دام در سطح شهرستان تشکیل شده که با انجام گشت ، مراقبت و اقدامات کنترلی و نظارتی ضمن جلوگیری از ورود دام غیر مجاز، با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

به گفته رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه، ظرفیت مجاز چرای دام در مراتع این شهرستان حدود ۱۷۰ هزار واحد دامی است.

همه ساله با شروع فصل گرما عشایر استان های تهران، سمنان و قم جهت تعلیف دام به مدت ۱۰۰ روز در مراتع ییلاقی شهرستان فیروزکوه و همچنین دماوند و شمیرانات مستقر می شوند.

جامعه عشایر تا ۱۵ شهریورماه در مراتع ییلاقی حضور دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>