آموزش و پرورش معدن استعدادهای نهفته ورزشی است | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

آموزش و پرورش معدن استعدادهای نهفته ورزشی است

انتشار: چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۰:۱۷ |
کد خبر: 21679 |
بازدید: 38 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: همایش ورزشی معلمان ورزش شهرستان پردیس با هدف افزایش تعامل و بهره گیری از ظرفیت های ورزشی آموزش و پرورش و مدارس وایجاد روحیه همدلی در بین معلمان ورزش با حضور ۳۲ نفر در بوستان باغ چناری بومهن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – در جمع معلمان، سیفی رییس اداره ورزش و جوانان‌شهرستان پردیس، کشاورز معاونت ورزشی، فلاحیان معاونت آموزش و پرورش، گرامی کارشناس تربیت بدنی، دکتر رحمتی مسئول ستاد غنی سازی اوقات فراغت، سلیمی رییس هیات دوومیدانی و عضو حوزه دانش آموزی ستاد غنی سازی اوقات فراغت نیز حضور داشتند.

در ابتدای این برنامه ورزشی و تفریحی، سیفی گفت: همکاری و تعامل بین دو ارگان آموزش و پرورش و ورزش و جوانان باعث رشد و شکوفایی فرزندان شهرستان و ارتقاء ورزش است.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس یادآور شد: با همفکری و تعامل، ورزش شهرستان توسعه می یابد و از آنجایی که ورزش در کنار درس و مطالعه ازنیاز های ضروری دانش آموزان است و باعث تقویت روحیه نشاط و شادابی آن ها می شود؛ در نظر داریم با همت و مساعدت شما معلمان عزیز، زمینه شکوفایی استعدادهای فرزندان شهرستان را فراهم کنیم.

وی افزود: قلب ورزش شهرستان در آموزش و پرورش می‌تپد و باور داریم آموزش و پرورش معدن استعدادهای نهفته ورزشی است که باید شناسایی شود و بحمدالله معلمان ورزش در قطب‌های مختلف در سراسر شهرستان مشغول به فعالیت هستند و می‌توانند دانش‌آموزان مستعد را شناسایی و به هیأتهای ورزشی معرفی کنند و زمینه را برای ارتقاء جایگاه ورزش بیش از پیش فراهم سازند. در این زمینه ظرفیت تخصصی ورزشی هر یک از معلمان نیز در جهت توسعه هیات های ورزشی بکار گرفته خواهد شد که تقاضا دارم معلمان نوع همکاری خود با هیاتها را به ما اعلام نمایند.

سیفی گفت: استعدادیابی با پیگیری کارشناسان هیات ها و همراهی معلمان تربیت بدنی آموزش و پرورش به نحو مطلوبتری صورت خواهد گرفت که پس از آن در آکادمی یا باشگاه‌های مختلف زیر نظر مربیان متخصص پرورش یابند لذا هیاتهای ورزشی باید هر کدام نماینده ای را به عنوان مسئول استعدادیابی به آموزش و پرورش معرفی کنند تا روند کار به نحو شایسته و با سرعت بیشتری انجام شود.

وی تصریح کرد: باید با همکاری و همفکری در ارتقاء ورزش شهرستان کمک کنیم که شاهد ایجاد زمینه مناسب و پیشرفت و ترقی ورزش باشیم.

سیفی در پایان‌از همکاری های کارشناسان آموزش و پرورش به ویژه حسنوند رئیس آموزش و پرورش تقدیر کرد .

در ادامه مجید کشاورز گفت: امروزه کار معلمان تربیت بدنی نسبت به گذشته مهم تر و خطیر تر شده، چرا که تحرک و بازی بچه نسبت به گذشته کم شده است.

وی افزود: معلمان ورزش باید هنر جذب دانش آموزان به سمت ورزش را داشته باشند و اگر عشق و علاقه بوجود آید با امکانات ورزشی کم می توان گام های بزرگ برداشت.

معاونت ورزشی اداره ورزش و جوانان تصریح کرد: معلمان تربیت بدنی تضمین کنندگان سلامت جسمی، روحی، اجتماعی و معنوی دانش آموزان و ترویج کنندگان شادی و نشاط در بین آنان هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر جامعه برای دستیابی به توسعه نیازمند توانمندسازی نیروی انسانی است و تمامی کشورهایی که به توسعه دست یافتند همین مسیر را پیمودند.

وی با اشاره به اینکه تمامی نهادها و رسانه ها در توانمندی نیروی انسانی نقش دارند، گفت: نهادهای خانواده و آموزش و پرورش نسبت به سایر نهادها در توانمندسازی نیروی انسانی تاثیرگذارتر هستند.

کشاورز با اشاره به اهمیت نقش مربی ورزش در ارتقای سلامت جسمی و روحی دانش آموزان گفت: دانش آموزی که بدن سالم و روح شادابی نداشته باشد، نمی تواند تحصیل کند و معلم ورزش به جز تربیت جسم باید به روح و روان دانش آموز هم توجه کند.

و در ادامه گفت: اصل مدرسه است، هر حرکتی که می خواهد اتفاق بیفتد باید از مدرسه شروع شود. مانند المپیادهای درون مدرسه ای، ورزش صبحگاهی و حیاط پویا، مسابقات قهرمانی از جمله فعالیت هایی است که به درون مدرسه راه پیدا کرده و در این رابطه اداره ورزش و جوانان نیز همواره از این امر حمایت کرده و در ادامه نیز این پشتیبانی هارا خواهد داشت.

کشاورز با اشاره به اجرای طرح تخفیف اماکت ورزشی خصوصی در تابستان از معلمان خواست حضور فعالی در برنامه های ورزشی، انجمن ها و کمیته های هیات همگانی داشته باشند.

در ادامه فلاحیان معاونت اموزش و پرورش و گرامی کارشناس ورزش اموزش و پرورش در خصوص تلاش معلمان ورزش جهت اعزام‌ دانش اموزان به مسابقات دانش اموزی و کسب مقام توضیحاتی را ارایه دادند.

بر پایه این گزارش از سوی معاونت ورزشی اداره ورزش در همایش ورزشی معلمان در طبیعت مسابقات طناب کشی، شطرنج، بدمینتون، پرتاپ توپ در حلقه و تنیس روی میز برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>