مشکلات آب و فاضلاب روستاهای شهرستان دماوند بررسی شد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

مشکلات آب و فاضلاب روستاهای شهرستان دماوند بررسی شد

انتشار: دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۱۶:۱۱ |
کد خبر: 21643 |
بازدید: 60 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: نشست بررسی مشکلات آب و فاضلاب روستاهای شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – فرماندار دماوند در این نشست که با حضور مدیرکل آبفای روستایی استان تهران برگزار شد، گفت: یکی از موضوعات مهم و حساس برای شهرستان، آب روستایی است چرا که شکل آب در شهرها بسیار کم است اما در برخی روستاها این مشکلات برای مردم قابل ملاحظه است و باید به سرعت در صدد رفع آن ها گام برداشت.

مجید صفری با اشاره به اقدامات صورت گرفته شده در حوزه آبفای روستایی در شهرستان اظهار داشت: در این مجموعه اقداماتی از قبیل شناسایی و پرکردن چاه های غیر مجاز انجام شده به صورتی که برای سال جاری ۳۰۰ حلقه چاه غیر مجاز در لیست اولویت های شهرستان جهت پر شدن قرار دارد که این عملیات طی یک برنامه زمانبندی انجام خواهد شد.

وی افزود: دومین موضوعی که با جدیت در شهرستان دنبال می شود ساماندهی و نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های مجاز است تا از این طریق، موارد پرمصرف شناسایی و حداقل هزینه آن توسط شرکت آبفای روستایی دریافت گردد و همچنین باعث کاهش مصرف آب خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند به مشکلات آب در بعضی مناطق مشاء دماوند اشاره و بیان کرد: در این منطقه و به خصوص در قسمت جنوبی آن برخی مشکلات وجود دارد که شرکت آبفای روستایی اقداماتی از جمله احداث حوضچه آرامش و طرح استحصال آب از سیاه سنگ را انجام داده و در صورت تکمیل لوله گذاری مشکل این مناطق نیز رفع خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: یکی از مواردی که باید توسط شرکت آبفای روستایی با جدیت دنبال شود، موضوع اصلاح شبکه آب رسانی است، شبکه ای که در حال حاضر وجود دارد فرسوده بوده و تا ۴۰ درصد آب استحصالی را هدر می دهد، این موضوع از طریق اعلام اولویت ها توسط شرکت آبفای روستایی به فرمانداری و از محل ارزش افزوده برای روستاهای فاقد دهیاری می تواند انجام شود.

فرماندار شهرستان دماوند همچنین از بررسی مشکلات چند روستاهای بخش رودهن خبر داد و افزود: چند روستا در جنوب بخش رودهن قرار دارند که با مشکلات زیاد در تامین و توزیع آب مواجه هستند که در این جلسه مقرر شد شرکت آبفای روستایی مطالعاتی در این زمینه انجام دهد تا از طریق احداث مجتمع آبرسانی در این روستاها، مشکل این روستاها برطرف گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>