خسارت ۳۰ درصدی توفان به مزارع گندم و جو پیشوا | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

خسارت ۳۰ درصدی توفان به مزارع گندم و جو پیشوا

انتشار: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۹:۰۰ |
کد خبر: 21562 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا از خسارت ۳۰ درصدی توفان به مزارع گندم و جو این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – رضا عرب محمدحسینی اظهارکرد: در سال زراعی جاری بیش از ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان پیشوا زیر کشت گندم رفته که به طور میانگین از هر هکتار این مزارع ، ۵ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم محصول برداشت می شود.

وی گفت: توفان و تندبادهای شدید که با زمان برداشت محصول همراه گردید ، باعث ریزش ۳۰ تا ۴۰ درصد گندم شد که این امر سبب کاهش میزان برداشت محصول می شود.

وی بیان کرد: همچنین یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی پیشوا زیر کشت جو رفت که از هر هکتار این مزارع ، ۴ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم محصول برداشت می شود.

عرب افزود : برداشت به موقع محصول جو باعث شد که خسارت چندانی از محل وزش توفان به محصول شهرستان وارد نشود.

وی با اشاره به آغاز زمان برداشت محصول کلزا در شهرستان پیشوا گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۶۰ هکتار از اراضی پیشوا زیر کشت کلزا رفته که توفان شدید هفته های اخیر ، به بیش از ۵۰ درصد این محصول خسارت وارد کرده و باعث ریزش آن شده است.

وی با اشاره به این که بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار گلخانه در پیشوا مستقر است از خسارت توفان به بخشی از این گلخانه ها خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی پیشوا افزود: محصول نیمی از کشاورزان پیشوا ، تحت پوشش بیمه قرار دارد که ۵۰ درصد از خسارات وارد شده به این کشاورزان از سوی بیمه جبران می شود.

پیشوا بیش از ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد.

پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>