خرید تضمینی محصول کلزا در جنوب شرق تهران آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

خرید تضمینی محصول کلزا در جنوب شرق تهران آغاز شد

انتشار: سه شنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۱:۴۱ |
کد خبر: 21545 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: رئیس اداره سیلو و غله جنوب شرق استان تهران از آغاز خرید تضمینی محصول کلزا از مزارع این بخش از استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – محمد گلدستانی اظهار کرد: در سال زراعی جاری بیش از ۲۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت زیر کشت محصول کلزا رفته که با انجام عملیات برداشت، کار خرید تضمینی این محصول استراتژیک در محل سیلوی ورامین نیز آغاز ش.

وی گفت: قیمت تضمینی خرید محصول کلزا به ازاء هر کیلوگرم ۲۸ هزار و ۶۶۵ ریال است که در صورت داشتن رطوبت مناسب و ناخالصی اندکی ، این قیمت افزایش پیدا می کند.

گلدستانی بیان کرد: سقف رطوبت کلزا حداکثر ۲۰ درصد و میزان ناخالصی اعم از خاک و بذور علف هرز حداکثر ۱۰ درصد است تا بتوان محصول را از کشاورز خریداری کرد.

وی گفت: با توجه به این که شرایط نگهداری دانه روغنی کلزا خاص و با گندم و جو متفاوت است، حداکثر ظرف مدت یک هفته این محصول به کارخانه های روغنکشی منتقل می شود.

رئیس اداره سیلو و غله جنوب شرق استان تهران افزود: سال گذشته یک هزار و ۳۰۰ تن کلزا در جنوب شرق تهران برداشت شد که با توجه به افزایش سطح زیر کشت و با وجود خساراتی که توفان به مزارع دشت ورامین وارد کرد پیش بینی می شود که همین میزان محصول نیز امسال خریداری شود.

بیش از ۷۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های جنوب شرق استان تهران زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>